"ZAKAZANE IMPERIUM" - kompletny sezon pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2012 08:50
Serial uhonorowany dwoma Złotymi Globami i ośmioma nagrodami Emmy pod patronatem Czwórki.

Galapagos Films, Czwórka Polskie Radio i HBO przedstawiają: „ZAKAZANE IMPERIUM” - arcydzieło wyprodukowane przez zdobywcę Oscara® Martina Scorsese i stworzone przez Terence’a Wintera, autora słynnej "Rodziny Soprano". Kolejna doskonała produkcja telewizji HBO. Premiera Blu-ray i DVD -  27 stycznia 2012!


WITAJCIE W ATLANTIC CITY, STOLICY GRZECHU
Stany Zjednoczone lat 20. Zaledwie kilka lat temu skończyła się I Wojna Światowa, giełda na Wall Street przeżywa boom, a do amerykańskiej Konstytucji wprowadzono 18. poprawkę zakazującą w całym kraju produkcji, importu i eksportu, przewozu oraz sprzedaży wszelkich napojów alkoholowych. Rozpoczął się okres prohibicji, w czasie którego nawet przestępca mógł zostać królem. Enoch "Nucky" Thompson (Steve Buscemi) jest wpływowym politykiem sprawującym władzę w Atlantic City – jednym  z najpopularniejszych nadmorskich kurortów oferującym swoim gościom nie tylko słoneczne kąpiele, ale również bardziej wyszukane, choć nie zawsze legalne, rozrywki. Thompson z pozoru jest zwykłym, szarym urzędnikiem państwowym. W rzeczywistości jednak kontroluje praktycznie całą nielegalną działalność w Atlantic City, a dzięki intensywnym kontaktu zarówno z funkcjonariuszami organów państwowych jak i konkurencją, pozostaje bezkarny. Niestety, wiele wskazuje na to, że tłuste lata lokalnego polityka mogą się niebawem skończyć. Policjanci i agenci rządowi coraz uważniej przyglądają się interesom Thompsona. Śledztwo w jego sprawie prowadzi agent Nelson Van Alden (Michael Shannon), który jest gotów zrobić wszystko, by nieuczciwego polityka złapać na gorącym uczynku i postawić przed sądem. Jednym z zaufanych ludzi Thompsona jest James Darmody (Michael Pitt) – weteran wojenny i protegowany polityka, którego bliskie kontakty z Alem Capone i zbyt porywczy charakter szybko wpędzają w poważne kłopoty.

I jest jeszcze ona. Piękna Margaret Schroeder (Kelly Macdonald) – maltretowana przez męża kobieta, do której "Nucky" ma wyraźną słabość. Czy dla niej zdecyduje się zakończyć związek z namiętną Lucy Danziger (Paz de la Huerta)?

Główną rolę w "Zakazanym imperium" zagrał uhonorowany Złotym Globem aktor charakterystyczny Steve Buscemi ("Fargo", "Big Lebowski", "Wściekłe psy"). Obok niego w serialu wystąpili m.in.: dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Kelly Macdonald ("To nie jest kraj dla starych ludzi"), nominowany do Oscara® Michael Shannon ("Droga do szczęścia"), Michael Pitt ("Szukając siebie") i Paz de la Huerta ("Wbrew regułom").


Zdjęcia do serialu powstały w czerwcu 2009 roku w Nowym Jorku i okolicach, Na potrzeby produkcji w jednym ze studiów wybudowano olbrzymi, liczący prawie 100 metrów nadmorski deptak, a Atlantic City z lat 20 ubiegłego wieku wykreowano w dużej mierze dzięki specjalistom od efektów cyfrowych z firmy Brainstorm Digital. 

 

Wydawnictwo pod patronatem Czwórki!


Czytaj także

Wielki koncertowy strzał od The Cuts

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 16:00
Jeden z najciekawszych reprezentantów polskiej sceny electro rusza w trasę obejmującą aż 21 miast. O występach, na których The Cuts towarzyszyć będzie zespół Das Moon opowiadał w Czwórce Tom Horn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszibarack: mimo kłopotów idziemy do przodu

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 12:00
Wrocławska grupa znalazła się na zakręcie, wydanie nowej płyty zbiegło się z odejściem z zespołu dotychczasowej wokalistki Patrycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy klip Hemp Gru

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 12:26
"Zapomniani Bohaterowie" to najnowszy teledysk znanej Wam grupy Hemp Gru.
rozwiń zwiń