Warszawskie Targi Książki

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2012 08:00
3 edycja Warszawskich Targi Książki odbędzie się w dniach 10-13 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W Targach weźmie udział kilkuset wystawców z Polski i 18 krajów: Australii, Armenii, Azerbejdżanu, Belgii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Indii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Rosji, Szwecji, Turcji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

W stoiskach wydawców oraz na specjalnie w tym celu zaaranżowanej "Kanapie Literackiej” będzie można spotkać ponad 400 autorów.

Na targach odbędzie się 600 wydarzeń towarzyszących skierowanych zarówno specjalistów branży wydawniczej wśród których są:  autorzy, wydawcy, poligrafowie, księgarze, bibliotekarze ci, którzy książkę promują i o niej piszą. Przede wszystkim zaś do czytelników – zarówno młodych, jak i dojrzałych miłośników słowa drukowanego.

Wystawcy

Tradycyjnie już wystawcy dokładnie zapełnią powierzchnię parteru i piętra Pałacu Kultury i Nauki (zgodnie z nazewnictwem PKiN – poziom II i IV), górne kuluary Sali Kongresowej, czasowo wykorzystywane będą także dolne kuluary Sali Kongresowej. We wszystkich salach konferencyjnych odbywać się będą spotkania, seminaria i debaty.

Autorzy
Na tegorocznych targach nie zabraknie gwiazd światowej literatury, do których niewątpliwie należy Jonatan Carroll (Dom Wydawniczy REBIS) – znany twórca fantastyki, od lat cieszący się niesłabnącą popularnością w Polsce. Gościem polskiego wydawcy książek Paula Coelho - oficyny "Drzewo Babel” i Warszawskich Targów Książki, będzie Carl Honoré – kanadyjski dziennikarz i publicysta, jeden z twórców i rzecznik idei ruchu Slow, autor książki "Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem", która właśnie trafiła na półki księgarskie.
Odbędzie się też publiczna debata "Koniec świata jaki znaliśmy. Utopie przyszłości" – z udziałem prof. Haralda Welzera, wybitnego psychologa społecznego, współautora (wraz z Clausem Leggewie) książki "Koniec świata, jaki znaliśmy. Klimat, przyszłość i szanse demokracji" wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej (premiera na Targach).
Wydawnictwo Akapit Press zaprosiło Cathy Cassidy, znaną na całym świecie brytyjską autorkę bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży.
Salmuz Kamuran - autorkę powieści i scenariuszy serialowych, jedną z najpoczytniejszych współczesnych pisarek tureckich, jednocześnie tłumaczkę literatury angielskiej na język turecki zaprosiło Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich.
Wydawnictwo "Albatros" zaproponuje spotkanie z autorką bestselleru "Dom Orchidei” Lucindą Riley.
Na zaproszenie Ambasady Belgii w Warszawie – Przedstawicielstwa Walonia-Bruksela na Targach gościć będzie Jean-Pierre Verheggen, prozaik i poeta belgijski, humorysta i prześmiewca.
Zeszyty Literackie zaprosiły wybitnego poetę litewskiego Tomasa Venclovę.
W sobotę na targach można będzie spotkać tegorocznych finalistów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, którymi są: Francisco GOLDMAN, LIAO Yiwu, Raja SHEHADEH, Filip SPRINGER i Colin THUBRON.
Kalendarz targowych wydarzeń pęka w szwach. Nie licząc spotkań autorskich w stoiskach wydawców, jest ich blisko 200 z czego około 50 przygotowanych z myślą o dzieciach i młodzieży.

Czytaj także

Warsaw Music Week

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 13:00
Trwa 3. edycja tej imprezy. Zapraszamy w dniach 18 - 27 maja 2012.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Pryzmats: Każdy z nas ma inne zajawki, ciężko dać się zaszufladkować

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 16:00
Jeden z blogerów napisał o muzyce sekstetu z Żywca - rap jakiego w Polsce nie było. Trafnie! Czwórka objęła patronatem "Coś z niczego", debiutancką płytę grupy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Chemical Brothers - Don't think

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 10:50
Fenomen. Muzyka taneczna dla fanów rocka, rock dla fanów muzyki tanecznej – od lat pisze o nich prasa.
rozwiń zwiń