Płyta tygodnia. Pablopavo i Ludziki "Ladinola"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 10:59
"Ladinola" to godzina muzyki umiarkowanie młodzieżowej. Tytuł jest trochę zwodniczy, choć sporo piosenek nawiązuje do muzyki latynoskiej, ale takiej już oprowadzonej po Warszawie. Nieco się zmęczyła, a smog ją upudrował po naszemu. 
O Pablopavo niektórzy mówią, że to poeta miasta.  Dla innych jest mistrzem w wyrażaniu emocji za pomocą słów
O Pablopavo niektórzy mówią, że to "poeta miasta". Dla innych jest mistrzem w wyrażaniu emocji za pomocą słówFoto: Czwórka/WAJ
Sprawdź też:
pablopavo 1200.jpg
Pablopavo: Na "Ladinoli" trup nie ścieli się gesto"

Na płycie zmieściło się 15 utworów, które skomponował zespół Ludziki, a słowa do nich napisał Pablopavo (i trochę Earl Jacob). Gościnnie na "Ladinoli" pojawili się: Ola Bilińska, Grzegorz Rytka i Lena Romul. - To popowa płyta, zamieściliśmy na niej wiele melodii, które przy odrobinie dobrej woli można uznać za ładne. Gdyby wokalista umiał śpiewać, bylibyśmy od teraz popularni jak Eleni - mówią twórcy "Ladinoli".

Nagrania zostały zrealizowane przez Dj Zero i Karola Dobrowolskiego (AgroRecording) w bieszczadzkiej Zagrodzie Magija i na warszawskiej Pradze.

Płyta została zmiksowana przez Dj Zero, za mastering odpowiedzialne jest Studio As One.

Okładkę płyty zrobił postawny i genialny Krzysiek Bielecki.

Okładka płyty: Pablopavo i Ludziki "Ladinola"
Okładka płyty: Pablopavo i Ludziki "Ladinola"

Ludziki to niezmiennie: Earl Jacob - głos, chórki, dziesiątka S; Jakub Kinsner - perkusja, perkusjonalia, cymbałki; Emiliano Jones - gitara basowa, Korg MS20, instrumenty klawiszowe; Raffi Kazan - gitara elektryczna, gitara akustyczna, gitara klasyczna, guitalele; Pablopavo - głos, chórki, guitalele, gitara akustyczna, zimne to co wiesz; Radek Polakowski - akordeon, skrzypce, wiolonczela, altówka, cymbały huculskie, mbira; djZero - instrumenty klawiszowe, skrecze i różne dziwactwa; Barth Fader - live dubmaster.

***

materiały prasowe/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płyta tygodnia. L.A.S. "Mieszany"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 13:07
Drugi album formacji L.A.S. pt. "Mieszany" kontynuuje zapoczątkowany na pierwszej płycie synt-popowy charakter piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta tygodnia. "Kultura popularna"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 12:47
"Kultura popularna" to wydany w październiku 2016 roku krążek z utworami autorstwa Funkmastera Winio, Haipesona oraz DJ-a RJ-a.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo: opowiadam historie, nawiązuję do popkutury i lubię szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 16:05
- Poprzednie płyty "Wir" i "Tylko" były inne ze względu na skład zespołu i instrumentarium. Nie były nagrane z moim macierzystym zespołem, były to muzyczne wycieczki gdzieś w bok. Na nowej płycie "Ladinola" wracam do mojej zwykłej formy - informował Pablopavo, gość "Muzycznej Jedynki". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sonar i goście wystąpili na scenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 10:00
W kolejnej odsłonie cyklu koncertowego Czwórki wystapił Sonar. Na scenie - oprócz zjawiskowej wokalistki Leny Osińskiej - pojawili się także raprzerzy Holak i Otsochodzi.
rozwiń zwiń