Płyta tygodnia: Del-M "Dzieci we mgle"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2024 23:20
"Dzieci we mgle" to pierwszy rapowy album w katalogu Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Ta płyta to opowieść o życiu dwudziestoparolatka w wielkim mieście i popis muzycznej wyobraźni. Del-M pokazuje efekt długiej pracy i wygranej w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!". 
DEL-M z płytą Dzieci we mgle to efekt wygranej w konkursie Czwórki Wydaj płytę z Będzie głośno.
DEL-M z płytą "Dzieci we mgle" to efekt wygranej w konkursie Czwórki "Wydaj płytę z "Będzie głośno!". Foto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Kiedyś byłaby to ekstrawagancja, a może i dowód, że ktoś zaniedbał swoich obowiązków. Dziś - gdy rapujący artyści i artystki współtworzą główny nurt muzyki zwanej rozrywkową - to "oczywista oczywistość", ów ktoś trzyma rękę na pulsie, a publikacja "Dzieci we mgle" jest główną nagrodą w konkursie zorganizowanym przez samo Polskie Radio - a konkretnie Radiową Czwórkę, na której antenie od kilku lat emitowana jest audycja "Wydaj płytę z Będzie głośno!", przyjazne forum przyszłych gwiazd.

Marcin Jankowski, występujący pod pseudonimem Del-M, ma niespełna 24 lata, pochodzi z Warszawy (choć - jak sam twierdzi - jako artysta urodził się w Łodzi). Tworzy teksty, rapuje i komponuje. - Mój debiutancki album to opowieść o zderzeniu z dorosłością i szukaniu siebie we współczesnym świecie. To opowieść o tym, jak niedojrzałość spotyka się z szarą rzeczywistością w wymiarze emocjonalny, zawodowym i finansowym... - mówi Del-M. - Teksty na tej płycie są nieraz gorzkie, nieraz z przymrużeniem oka, ale zawsze od serca. 

POSŁUCHAJ PIOSENKI "DZIECKO WE MGLE": 

Źródło: serwis YouTube.com / Agencja Muzyczna Polskiego Radia 

Muzyczni bohaterowie Marcina to giganci soulu, funku i jazzu. Oczywiście, także współczesnego, amerykańskiego rapu: Kendrick Lamar, Tyler the Creator czy BROCKHAMPTON. Producentem albumu jest Bartosz "Szogun" Pietrzak, legenda polskiego środowiska hip-hopowego. Del-M mówi o nim tak: - Idealny we współpracy. Stawia wyzwania, a każda jego produkcja jest oryginalna i dopracowana w szczegółach. Jest bardzo otwarty na wszystkie pomysły, a na płycie można usłyszeć naprawdę ciekawe eksperymenty, które w swoich szaleństwach nie straciły przebojowości.  

Czytaj i słuchaj także: 

Publikacja "Dzieci we mgle" na wszystkich platformach streamingowych i promocyjny koncert w studiu i na antenie Radiowej Czwórki to główna nagroda w szóstej edycji konkursu "Będzie głośno!". Za najlepszą muzykę i teksty Del-M został wyróżniony także przez partnera konkursu - Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Jedną z nagród w konkursie był koncert, który odbył się 17 maja w studiu koncertowym Czwórki. Na scenie obol Del-eMa pojawili się Jan Załęski (gitara), Tomasz Maniak (perkusja), Dominik "Jamal" Róg (bas) i Grzegorz Tomkowski (instrumenty klawiszowe). 


Lista utworów:

1. Podziw 2'53''
2. Dziecko we mgle 2'43''
3. Piękni dwudziestoletni 3'54''
4. Mantra 3'00''
5. Epe Epe 3'35''
6. Spalony dom 3'43''
7. Scenariusze 2'54''
8. 17 lat 3'22''
9. Miłość wybaczy 2'56''
10. Gdzieś tam człowiek 3'57''

***

mat.pras. /rk/aw

 


Czytaj także

Del-M zwycięzcą "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2023 20:16
W szóstej odsłonie konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" zwycięzcą został Del-M. Rapowy artysta wyda cyfrowy album z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia, zagra koncert w Czwórce i pojedzie na warsztaty "Sklejam słowa". Muzyka doceniło też jury ZAiKS-u. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Del-M wygrał "Wydaj płytę z Będzie głośno!". "Płyta to idealna nagroda"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2023 10:00
Del-M czyli Marcin Jankowski to zwycięzca szóstej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". - Teraz się cieszę, bo w końcu jest szansa zrobić coś pełnego - przyznał w Czwórce po ogłoszeniu wyników. - To jest dla mnie bardzo ważne. Płyta to pełnia wyrazu.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rok 2023 w muzyce: świetne debiutantki, "Taxi" i Del-M

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2023 16:50
- Ten rok w polskiej muzyce należał do ultra zdolnych debiutantek i do człowieka, który na naszej scenie działa od wielu lat. Dzięki współpracy z młodym pokoleniem muzyków jazzowych, nagrał chyba najlepszy album mijających 12 miesięcy - ocenia dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski.
rozwiń zwiń