Ou Est Le Swimming Pool - "The Key"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2010 13:01
4 października zespół zagra w Londynie koncert w hołdzie swemu tragicznie zmarłemu frontmanowi.

Ou Est Le Swimming Pool właśnie wydają debiutancki album, zatytułowany "The Golden Year". "The Key" to czwarty promujący go singiel. Na płycie znajdą się również ich poprzednie piosenki, m. in. pierwszy singiel "Dance the Way I Feel", który ukazał się w 2009 roku, kiedy to wyruszyli w trasę supportując La Roux.

W tym samym roku wystąpili na Glastonbury Festival. Ich udział w tegorocznym Pukkelpop w Belgii zakończył się tragicznie dla frontmana zespołu Charlesa Haddona. Po koncercie wspiął się na 20 metrowy maszt na parkingu za kulisami. Czemu spadł, do końca nie wiadomo, choć prokurator okręgowy Marc Rubens oświadczył, że traktuje jego śmierć jako samobójstwo.

W poniedziałek 4 października pozostali członkowie zespołu zagrają w Londynie koncert poświęcony Haddonowi z udziałem gości z innych zespołów. Dochód ma być przeznaczony dla charytatywnej organizacji Mind, zajmującej się zdrowiem psychicznym.

jk

 

Czytaj także

Bas Tajpan: "Odmrażalek" nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2010 14:37
Od poniedziałku "Korzenie i Kultura" Bas Tajpana do wygrania w audycji "Cztery: Gramy!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pezet i Małolat -"Dziś w moim mieście"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 19:15
Najbardziej wyczekiwana premiera jesieni – album "Dziś w moim mieście" Pezeta trafi do sklepów już 1 października. Album poleca Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rura, na której się nie tańczy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 19:45
Na Warszawskim Festiwalu Skrzyżowanie Kultur trwają warsztaty didgeridoo prowadzone przez Ondreja Smeykalę.
rozwiń zwiń