Neony w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 14:00
Zespół Neony w audycji "Ministerstwo Dźwięku" zaprezentował materiał ze swojej debiutanckiej, wydanej pod patronatem Czwórki płyty "Niewolnicy Weekendu".


Tym razem w audycji "Ministerstwo Dźwięku" wystąpili laureaci Festiwalu w Jarocinie – grupa Neony. 19 lutego o godz. 18.00, Paulina Przybysz i Tomek Konca zaprosili słuchaczy radiowej Czwórki do wysłuchania i obejrzenia koncertu wrocławskiej grupy.

Muzyka Neonów to połączenie surowego brzmienia gitary i często tanecznych rytmów. To współistnienie przenikających się wzajemnie gatunków z pogranicza brit-rocka, post-punku, garage'u, indie-popu, a czasami rytmicznego grania w stylu The Beatles. Muzycy inspirują się muzyką lat 70-tych oraz nową brytyjską falą indie rocka.

W lipcu 2010 r. Neony wygrały Konkurs Młodych Kapel podczas 30. Festiwalu w Jarocinie, a w styczniu br. grupa wydała swój debiutancki album. "Niewolnicy Weekendu" dryfują po nurtach indie popu, punku i rocka. „Klimat tworzą surowo nagrane gitary, na sprawnie pulsującym z oldschoolową stopą groovie basu.” – opowiada Dawid Zając, lider zespołu. Singlem promującym płytę jest "Gorący styczeń", utwór, do którego powstał również pierwszy teledysk. „Niewolnicy Weekendu” to trzynaście utworów interpretujących zjawiska w przestrzeni miejskiej, przenikaniu się jej z rzeczywistością wirtualną. To opowieści o jednodniowych „miłościach”, patologii portali internetowych, niepohamowanej chęci ładowania baterii w nocnych klubach, nocnym życiu i meandrach wielkich miast.

Neony tworzą: Dawid Zając (wokal/gitary), Grzegorz Sawa-Borysławski (gitara basowa, wokal), Tomasz Garbera (perkusja) i Kuba Zublewicz (gitara).

Sobotniego koncertu laureatów Jarocina można było nie tylko wysłuchać na antenie Programu 4 Polskiego Radia, ale także obejrzeć. Czwórka na wizji dostępna jest m.in. na platformie n (kanał 157), platformie Cyfra+ (kanał 145) oraz w sieciach kablowych Toya, Telpol, Satfilm, TK Chopin.

"Ministerstwo Dźwięku" to audycja nadawana w Czwórce w soboty w godz. 18.00-19.00. Prezentowane są w niej młode polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. Pojawiają się tam zarówno ci, którzy nie mają jeszcze na koncie własnych wydawnictw płytowych, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Program 4 Polskiego Radia chce wspierać. Audycja ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom oraz decydentom z branży muzycznej.

Prowadzącymi audycję są Paulina Przybysz, wokalistka i kompozytorka występująca pod pseudonimem Pinnawela, oraz Tomek Konca, producent, DJ i dziennikarz Polskiego Radia Czwórki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert The Cuts w Czwórce - zobacz, jak grali!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 18:35
Zespół zaprezentował się w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Zobacz, jak grali w studiu Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senk Że w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 16:50
Pionierzy dancehallu i mistrzowie słowa zaprezentowali się na czwórkowej scenie w sobotę 12 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ziggie Piggie i ska-klasyka - zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2011 17:00
To była prawdziwa gratka dla fanów ska i reggae. Zapraszamy do obejrzenia koncertu Ziggie Piggie. Grupa wystąpiła w audycji "Ministerstwo Dźwięku" 26 lutego.
rozwiń zwiń