Ziggie Piggie i ska-klasyka - zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2011 17:00
To była prawdziwa gratka dla fanów ska i reggae. Zapraszamy do obejrzenia koncertu Ziggie Piggie. Grupa wystąpiła w audycji "Ministerstwo Dźwięku" 26 lutego.


W sobotę 26 lutego o godz. 18.00 w audycji "Ministerstwo Dźwięku" czekała Was prawdziwa jamajska uczta. Ze swoim żywiołowym i zacnym repertuarem zawitała do nas grupa Ziggie Piggie z legendą polskiej alternatywy Robertem Brylewskim. Muzycy zaprezentowali swoje wersje klasycznych kawałków z gatunku ska i reggae autorstwa między innymi Laurela Aitkena i Skatalites.

Zespół Ziggie Piggie powstał w 2006 roku. Z trio, założonego przez Sebastiana "Stecyka" Stecia, Bartosza "Paździocha" Mizerę i Tomasza "Rudiego" Fabrycznego, zespół powoli rozrastał się w większą grupę, z gościnnym udziałem wielu artystów związanych z muzyką ska i reggae. W szeregach Ziggie Piggie pojawiali się m.in. Darek "Dareczek" Jagiełka (Skankan, Konopians), Bartosz Papaj (Natural Mystic, Konopians), Adam "Żaba" Marszałek (Konopians), Bogusia "Boogie" Ludwińska (Banda de Chicas) oraz Piotr Jaros (The Bartenders). Ostatnio zespół występował z gościnnym udziałem Roberta Brylewskiego, Gabrieli "Gabi" Budzianowskiej (Natural Mystic), Karoliny Krawczyk (Banda de Chicas), Andrzeja Mikulskiego, Janusza Rutkowskiego oraz Mikołaja Tabaki (The Bartenders) i Skadictatora.

Ziggie Piggie zagrali ok. 50 koncertów w Polsce i za granicą, które zostały świetnie przyjęte przez publiczność – m.in. trasa koncertowa po Słowacji i Czechach z gwiazdą czeskiego ska grupą Tleskač czy wspólne koncerty z Agrolites, Yardee Sound System, Dr. Love, Bas Tajpanem, Mikaelem, Dr. Ring Dingiem i Mr Zoobem. Grupa ma na swoim koncie także występy na Przystanku Woodstock, Festiwalu Afryka w Toruniu czy z okazji tysiąclecia Cieszyna.

W 2008 roku Ziggie Piggie nagrali swoją pierwszą płytę, zatytułowaną "Light Smyk Music", która została dobrze oceniona przez prasę muzyczną. Rok później ukazał się kolejny album, "Old Songs", nagrany w rozszerzonym 25-osobowym składzie, zawierający covery jamajskich standardów, głównie utworów Laurela Aitkena i Skatalites. Tymi samymi siłami został nagrany trzeci krążek grupy – EP-ka pt. "15: 19", wydana w 2010 roku.

Otwarta formuła Ziggie Piggie, w której muzycy zapraszają na scenę gości – również akrobatów i performerów – sprawia, że koncerty zespołu, określane, jako Ziggie Piggie Show, są dla publiczności ucztą dla uszu i oczu.

 


"Ministerstwo Dźwięku" to audycja nadawana w Czwórce w soboty w godz. 18.00-19.00. Prezentowane są w niej młode polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. Pojawiają się tam zarówno ci, którzy nie mają jeszcze na koncie własnych wydawnictw płytowych, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Program 4 Polskiego Radia chce wspierać. Audycja ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom oraz decydentom z branży muzycznej.

Prowadzącymi audycję są Paulina Przybysz, wokalistka i kompozytorka występująca pod pseudonimem Pinnawela, oraz Tomek Konca, producent, DJ i dziennikarz Polskiego Radia Czwórki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mosqitoo w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2011 10:32
Przebojowy electropopowy duet zaprezentował się w audycji "Ministerstwo Dźwięku" 22 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

D4D w Czwórce - zobacz fragmenty koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 16:52
Ekstrawagancka trójmiejska grupa zaprezentowała swoje nowe oblicze w audycji "Ministerstwo Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert The Cuts w Czwórce - zobacz, jak grali!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 18:35
Zespół zaprezentował się w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Zobacz, jak grali w studiu Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senk Że w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 16:50
Pionierzy dancehallu i mistrzowie słowa zaprezentowali się na czwórkowej scenie w sobotę 12 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Neony w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 14:00
Zespół Neony w audycji "Ministerstwo Dźwięku" zaprezentował materiał ze swojej debiutanckiej, wydanej pod patronatem Czwórki płyty "Niewolnicy Weekendu".
rozwiń zwiń