Electronic Wave - muzyka z duszą

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 11:20
Muzyczna alternatywa - festiwal dla spragnionych elektronicznej muzyki na najwyższym poziomie, na którym pojawią się artyści światowego formatu.
Audio

Electronic Wave, to muzyczne wydarzenie o skali jakiej próżno szukać w historii Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwszy tego typu event, który odbędzie się 1 września 2012 w gorzowskim Amfiteatrze - w miejscu do tego stworzonym. W samym sercu miasta, w jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, gdzie wspaniała akustyka, potężne nagłośnienie i oprawa wizualna będą uzupełnieniem tego wszystkiego co wydarzy się na terenie Amfiteatru, a dziać się będzie wiele.

Electronic Wave, to muzyczna alternatywa - festiwal dla spragnionych elektronicznej muzyki na najwyższym poziomie, na którym pojawią się artyści światowego formatu, którzy zaprezentują muzykę z duszą, tworzoną na oczach publiczności. Właśnie to hasło czyli "elektroniczna muzyka z duszą" przyświecało organizatorom czyli Miejskiemu Centrum Kultury i grupie zapaleńców z kolektywu PCrew przy przygotowywaniu całego wydarzenia.

Paweł Jaworski z PCrew był gościem Kasi Dydo i Kuby Kukli w audycji "Stacja kultura" - posłuchaj, o atrakcjach gorzowskiego festiwalu.

Dwie sceny zagwarantują odpowiednia dawkę emocji, gdzie przez ponad 18 godzin nieprzerwanie aż do wschodu słońca będzie można usłyszeć muzykę elektroniczną wielu gatunków: od melodyjnego house, poprzez detroit i minimal do najcięższych odmian industrialnego techno oraz drum'n'bass.

Główna scena Amfiteatru będzie najważniejszym punktem Electronic Wave, zagrają na niej zaproszone gwiazdy oraz członkowie gorzowskiego kolektywu PCrew. Zabawa wystartuje o godzinie 19.00. Z kolei na małej scenie położonej na terenie amfiteatru swoje sety zaprezentują lokalni dj'e oraz dwóch laureatów ogólnopolskiego konkursu na najlepszego seta. Muzyka z tej sceny zabrzmi już o godzinie 12.00 i będzie przedsmakiem głównego wydarzenia. Na terenie Amfiteatru stworzone będzie mini-miasteczko festiwalowe aby każdy mógł wchłonąć niepowtarzalną atmosferę tego wydarzenia.

Po raz pierwszy w Polsce pojawi się Vince Watson. To pochodzący ze szkockiego Glasgow - producent, dj ale przede wszystkim muzyk, który podczas swoich liveact'ów z użyciem legendarnych syntezatorów Roland wprowadza publiczność w inny wymiar postrzegania muzyki. Czyste analogowe brzmienie rodem z Detroit uzupełnia niesłychanie melodyjnymi aranżacjami, co daje piorunujący efekt końcowy.

Aril Brikha to legenda, chyba cały muzyczny świat kojarzy jego nieśmiertelny Groove La Chord, który już grubo od ponad dekady definiuje pojęcie detroit techno. Urodzony w Iranie związany ze Szwecją producent, grał w najsłynniejszych klubach oraz na wielu światowych eventach m.in. legendarnym DEMF w Detroit.

Chymera, to Irlandczyk rezydujący obecnie w Berlinie, przedstawiciel nowej fali muzyki elektronicznej, który przebojem wdziera się na scenę, wydając kolejne niesamowite kawałki, a Electronic Wave jest oficjalnym punktem jego trasy koncertowej promującej nowy album.

Kuba Sojka - to jeden z najlepszych polskich producentów. Świeża krew na polskim rynku, oraz postać która odnosi już sukcesy na światowej scenie muzyki elektronicznej. Jego ostatni album odbił się olbrzymim echem pośród całej muzycznej społeczności. Młody muzyk z Mysłowic swoje liveact'y prezentował m.in na festwalu Audrioriver, a także w klubach całej Polski.

Na dużej scenie wystąpią także członkowie gorzowskiego kolektywu PCrew czyli Refill, Andy K, Java i Simon Size.

Zaproszenia na stronie internetowej zdobyli: Piotr i Małgorzata, a także Mariusz i Bożena. Zwycięzców poinformowaliśmy o wygranej drogą mailową.

Festiwal pod patronatem Czwórki.

 

/


Czytaj także

Pezet i Małolat: granie z "live bandem" to nowa jakość

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 18:52
– Być może będzie to granie na stałe z muzykami na żywo – mówią w Czwórce muzycy Paweł "Pezet" Kapliński i Michał "Małolat" Kapliński, jego młodszy brat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Coś z niczego" grupy The Pryzmats

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2012 17:30
Jeden z blogerów napisał o muzyce sekstetu z Żywca - rap jakiego w Polsce nie było. Trafnie! Czwórka objęła patronatem "Coś z niczego".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Linkin Park zagrało na lewą nóżkę

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 09:00
Na rynku jest już nowa płyta legendy nu metalu. Bartek Koziczyński spotkał się z muzykami zespołu na jednej z ulic Los Angeles. Posłuchajcie tej rozmowy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajemnice nagłaśniania koncertów: sprzęt nie wystarczy, trzeba mieć talent

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 06:00
"Za głośno! Za cicho! Za mało dołu!" To jedne z najczęstszych uwag, jakie słyszymy z ust bywalców muzycznych widowisk. Zdaniem specjalistów to nie do końca wina sprzętu, który wykorzystano, bo podczas nagłaśniania imprez najważniejszy jest człowiek, czyli realizator: jego słuch muzyczny, wyczucie i... kompetencje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tabu - "Endorfina" na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 15:00
O zaproszonych gościach, podróżowaniu busem na koncerty i kilku istotnych sprawach z punktu widzenia muzyka, Rafał Karwot opowiedział w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń