"Forbes" ogłosił listę najlepiej zarabiających youtuberów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:03
Pierwsze miejsce zajął 8-latek specjalizujący się w recenzjach zabawek. W krótkim czasie stał się influencerem o światowym zasięgu.
Audio
  • Ogłoszono listę najlepiej zarabiających YouTiberów 2018 r. (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Denis Mikheev/Shutterstock

Jego kanał subskrybuje ponad 17 mln osób. Na drugim miejscu znalazł się Jake Paul, którego pracę wyceniono na 21,5 mln dolarów, na trzecim vlogerzy prowadzący kanał Dude Perfect, który na swojej streamingowej działalności zarobił 20 mln dolarów. Łączne przychody dziesięciu najlepiej zarabiających youtuberów na świecie przekroczyły kwotę 180 mln dolarów i były prawie o połowę wyższe od tych, które zamieszczone zostały w zeszłorocznym zestawieniu. 

- Marki przedstawiają się internetowym widzom lokując swoje produkty w nagraniach youtuberów. Internetowi twórcy zarabiają także na reklamach, które wyświetlają się przed i w trakcie emisji ich odcinków - komentował Michał Bednarek, influencer specialist z Liquid Thread.

"Ryan ToysReview" kanał najlepiej zarabiającego youtubera 2018 roku według "Forbesa":

Którzy YouTuberzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających na świecie? Ile zarobiła osoba, która zajęła pierwsze miejsce? Na czym zarabiają YouTuberzy i od czego zależy popularność kanału w serwisie? Więcej na ten temat w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Michał Bednarek (influencer specialist, Liquid Thread)

Data emisji: 18.12.2018

Godzina emisji: 7.15

ac

Czytaj także

Youtuberka po godzinach. Koty, komputer i popkultura

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 10:00
Autorka youtubowego kanału "Catus Geekus", Magda Adamus nagrywa i publikuje krytyczne analizy, coś co chce nazywać "wideoesejami". Czym to się różni od recenzji? O tym opowiadała Mateuszowi Kulikowi.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z YouTube'a do galerii sztuki. Kim jest Klocuch?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 11:00
- Fenomen Klocucha polega na jego konsekwencji, którą prezentuje od samego początku - mówią goście Kamila Jasieńskiego. - Ze swoich wad zrobił zalety. Stworzył własny język. To jest strategia, którą przyjmują artyści profesjonalni - dodają. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Yellowbox: mam zdolność przyciągania przygód

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 13:37
Maciej Pudełko, autor kanału "Yellowbox", swoje vlogi nagrywa w ruchu, najczęściej jeżdżąc na rowerze. Jest zawsze tam, gdzie coś się dzieje. - Robienie filmów było moją pierwszą i do dziś jest główną pasją. Rower jest za to świetnym "generatorem miejskich przygód" - mówi w Czwórce. 
rozwiń zwiń