"Baldur's Gate 3". Co się zmieni w nowej części?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 14:30
"Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę." - te słowa wypowiadane przez Piotra Fronczewskiego w roli lektora doskonale są znane są wszystkim miłośnikom gry "Baldur's Gate". W formie wczesnego dostępu po kilkunastu latach przerwy kultowa marka powraca w nowej odsłonie.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Parilov

"Wrota Baldura" ("Baldur's Gate") miały premierę 23 grudnia 1998 roku i zapoczątkowały serię, która zdefiniowała gatunek RPG i przez lata pozostawała niepodważalnym liderem. - To była wyjątkowo piękna gra, która dziś ma już status legendy - opowiada autor audycji Łukasz "JeffreJ" Chmiel.

Posłuchaj
55:03 2020_10_25 12_04_55_PR4_Strefa_Gamingu.mp3 "Baldur's Gate" - co przyniesie nowa rozgrywka? (Strefa gamingu/Czwórka)

Po kilkunastu latach przerwy kultowa marka powraca w nowej odsłonie. Czy kolejna część ma szansę podbić serca graczy? - Są przesłanki by mieć taką nadzieję, ale zmienił się rynek gier komputerowych i nawet kultowe tytuły nie mają dziś lekko - przyznaje Bartek "Bart" Jakubczyk.

Baldur's Gate 3 - Official Early Access Launch Trailer

Nową wersję gry opracował zespół odpowiedzialny za rewelacyjnie oceniany cykl "Divinity: Original Sin". W tej chwili gra dostępna jest w usłudze "early acsess" więc nie wszystko działa tak, jak powinno. Ale Larians Studio mają to w zwyczaju, żeby testować grę na tyle długo, by wyeliminować jak najwięcej błędów - dodaje rozmówca Łukasza Chmiela. 

Posłuchaj także:

To, co już teraz docenia gość Czwórki, to rozbudowany kreator postaci, przyjemna dla oka oprawa graficzna i wciągająca rozgrywka, ale jak przyznaje, to dopiero wierzchołek góry. - To będzie gra inna niż poprzednie części "Baldur's Gate", ale myślę, że warto na nią czekać - mówi Bartek "Bart" Jakubczyk.

Oficjalna premiera tytułu planowana jest na początek 2022 roku.

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Goście: Bartek "Bart" Jakubczyk i Radomir Kucharski

Data emisji: 25.10.2020

Godzina emisji: 12.17

kul

Czytaj także

Marek Kamiński: z survivalem w grze jest jak w życiu

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 13:34
Trwa moda na survival. Jednym z miłośników tego gatunku gier jest Marek Kamiński, podróżnik i polarnik, filozof oraz pisarz. - Gry pobudzają wyobraźnię, uczą poprzez zabawę - mówił w rozmowie z Jeffrejem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"The Sims 4". Nadciąga "Śnieżna eskapada"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 21:25
"The Sims 4: Śnieżna eskapada" pozwoli nam w pełni poczuć uroki zimy nawet, jeżeli rzeczywistość pozbawi nas śniegu za oknem.
rozwiń zwiń