E(x)plory 2020 - festiwal młodych naukowców w Olsztynie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 19:44
- W tym roku wydarzenie w całości odbywa się online. Na naszej stronie znajdziecie zajęcia, które będą się odbywały w ramach festiwalu, warsztaty, pokazy naukowe, a także wizytówki projektów biorących udział w konkursie naukowym E(x)plory - mówi na antenie Czwórki Agnieszka Duszyńska - koordynatorka Festiwalu Naukowego E(x)plory w Olsztynie.
Festiwal Naukowy E(x)plory 2019  - Olsztyn
Festiwal Naukowy E(x)plory 2019 - OlsztynFoto: mat.pras. Grupa Vidoq
dźwięk hałas mózg shutterstock 1200.jpg
Biały szum. Dźwięki, które pozwolą ci uspokoić mózg

Podczas festiwalu w Olsztynie, który rusza 30 października, zostanie przedstawionych i ocenionych 18 projektów młodzieży w wieku od 13 do 20 lat. - Projekty są bardzo różnorodne i można zobaczyć je już teraz na naszej stronie explory.pl/2020/ - mówi gość audycji. - To, co nas bardzo cieszy, to fakt, że jest coraz więcej projektów z zacięciem społecznym. 

Posłuchaj

07:46 _PR4_AAC_nauka_all_ 2020_10_29.mp3 Festiwal Naukowy E(x)plory 2020 (Stacja Nauka/Czwórka)

Regionalne Festiwale Naukowe E(x)plory odbyły się dotychczas w Kielcach, Łodzi, Wrocławiu i Bydgoszczy. To wielkie święto nauki organizowane przez Fundację Zaawansowanych Technologii od 2012 roku. Skupia ono społeczność pasjonatów nauki i specjalistów, a przede wszystkim młodych naukowców z całej Polski. Ideą festiwalu jest inspirowanie i pobudzanie ciekawości uczestników wydarzenia. W tym roku wszystkie edycje odbywają się ONLINE!

 

W PROGRAMIE WYDARZENIA: 👉 godz. 17:00 - Rozmowy na czasie: „Jak rozprzestrzeniać naukową pasję w szkole”. Uczestnicy:...

Opublikowany przez Explory Czwartek, 29 października 2020

W ramach festiwalu odbywa się Konkurs Naukowy E(x)plory będący największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą.

Sprawdź także:

Regionalne etapy Konkursu Naukowego E(x)plory wyłaniają najlepsze projekty, które następnie przejdą do krajowego finału Konkursu Naukowego E(x)plory - Gdynia E(x)plory Week.

Będą tam walczyć o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory. Krajowy finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2020 odbędzie w dniach 25-27 listopada 2020 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Sprawdź także:

W audycji posłuchamy rozmowy z finalistami konkursu: Natalią Fitowską, która jest współautorką projektu aplikacji "Aider", a o swoim projekcie leczenia nowotworów przy pomocy promieniowania jonizującego opowie Kacper Waluk.

Czwórka jest patronem Festiwalu E(x)plory 2020.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotował: Maciej Oswald 

Goście: Agnieszka Duszyńska (koordynatorka Festiwalu Naukowego E(x)plory), Natalia Fitowska (studentka Informatyki Technicznej na Akademii Górniczo-Technicznej w Krakowie), Kacper Waluk (student kierunku medycznego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym)

Data emisji: 29.10.2020

Godzina emisji: 12.36

mat.pras/aw

 

Czytaj także

Młody Innowator. Jak uczniowie-naukowcy zmieniają świat?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 15:49
Zakończył się 11. konkurs Młody Innowator pod hasłem "Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie". Wygrał projekt "Aparat zdrowia" Katarzyny Chrapko, a wydarzenie odbyło się pod patronatem Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezpieczne samoloty w rękach polskiego licealisty

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 15:20
Samoloty mogą być wydajniejsze i bezpieczniejsze, dzięki pomysłowi licealisty z Poznania. - Mój pomysł polepsza charakterystyki aerodynamiczne i efektywność skrzydła, co może być wykorzystywane do redukcji kosztów i do zwiększenia bezpieczeństwa - opowiada Bartek Piechocki. 
rozwiń zwiń