rozGRYwka: "Slavika"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 19:05
Nad Slaviką zawisł cień. Jej władca nie żyje, a wokół czychają bestie gotowe w każdej chwili na atak. Uwolnij mieszkańców, zostań bohaterem, zagraj w "Slavikę".
Audio
  • "Slavika" w "rozGRYwce". Sprawdź jakie otrzymała oceny

"Slavika" to przygodowa gra karciana charakteryzująca się nie tylko pięknym wykonaniem, ale także nawiązująca do licznych mitów i legend słowiańskich. Zdaniem fana gier Piotra Brewczyńskiego gra spodoba się bardziej wyrafinowanym graczom i na pewno takim, którzy są cierpliwi: - Mamy tutaj bardzo rozbudowane zasady. Widać to choćby po tym, ile różnych symboli jest na kartach i ile rodzajów samych kart mamy do dyspozycji.
W "Slavice" każdy z graczy prowadzi grupę pięciu śmiałków opiekujących się pięcioma obszarami słowiańskiej krainy. Mają oni za zadanie ścierać się z potworami i innymi zagrożeniami, które spadają na jej mieszkańców. Jeśli bohaterom się uda, zostają nagrodzeni, a gracz zyskuje punkty zwycięstwa, przy czym dotyczy to tylko tego z nich, który w starciu dysponował największą siłą. Rozgrywkę wygrywa gracz, który w momencie Połączenia będzie dysponował największą ilością punktów zwycięstwa.

 - Formuła i konwencja "Slaviki jest fenomenalna - zachwyca się rozmówca Kamila Jasieńskiego. I dodaje: - Fabuła jest oparta na prawdziwych mitach. Imiona bohaterów, nazwy potworów to wszystko ma swoje źródła w słowiańskiej tradycji. Klimatycznie ta gra spisuje się świetnie i zostawia w tyle inne tytuły z tego gatunku.

Zobacz jak wyglądała rozGRYwka i posłuchaj, co testerzy z "Czwartego wymiaru" sądzą o tej grze.
kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozGRYwka: "SmallWorld"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 19:37
Krasnoludy, czarodzieje, amazonki, giganci i orki. 14 gatunków, 20 specjalnych mocy i jeden cel: zwyciężyć inne nacje i zająć jak największe terytorium. "Czwarty Wymiar" testuje "SmallWorld".
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: Nie pękaj Prosiaczku!

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 19:40
Zobacz, jak apetycznie zjada hamburgery prawdziwy mistrz kuchni! Ale uważaj, bo ma on niepohamowany apetyt, który rośnie w miarę jedzenia. A kto przekarmi Prosiaczka - odpada z gry!
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: Zaszalej z gotówką

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 12:41
Nowy patent na starą zabawę z bankomatem w roli głównej. Monopoly w nowej odsłonie to świetna zabawa zarówno dla najmłodszych jak i dla rodziców.
rozwiń zwiń