X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak żuki i spychacze poskromiły wielką rzekę

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 18:00
Elektrownia Wodna we Włocławku jest największą elektrownią przepływową w Polsce. Różne etapy jej powstawania uwieczniali w archiwum dziennikarze Polskiego Radia. Posłuchaj, co udało im się zarejestrować.
Audio
  • Z Archiwum Polskiego Radia: Elektrownia Wodna we Włocławku

Koncepcja wybudowania elektrowni wodnej pojawia się w pierwszej połowie lat 60.: - Zbudujemy największą na dolnej Wiśle hydroelektrownię i stworzymy zbiornik przeciwpowodziowy. Prace zakończymy za 9 lat - tak zapowiadał w 1963 roku naczelny inżynier budowy.

I słowa dotrzymał, obiekt rzeczywiście został oddany do użytku w 1969 roku. Zanim to jednak się stało reporterzy Polskiego Radia sekundowali pracownikom budowy i co jakiś czas wysyłali do słuchaczy relacje z "pola boju". W 1968 roku jeden z nich odwiedził siłownię, czyli najbardziej newralgiczny odcinek robót: - Znajdujemy się w pomieszczeniu, którego ściany zwężają się coraz bardziej, a dno wznosi się do góry. Mam wrażenie, że to tor saneczkowy a nie elektrownia - ekscytował się dziennikarz, autor reportażu "Z budowy Stopnia Wodnego we Włocławku".
Tajemnice elektrowni we Włocławku w "Czwartym wymiarze" odkrył Dominik Olędzki. A tutaj znajdziesz ciekawostki i historyczne nagrania z Archiwum Polskiego Radia > > >
kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tak powstawały kopalnie - posłuchaj archiwalnych nagrań

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 19:38
Tym razem dziennikarze Czwórki przekopali zasoby Archiwum Polskiego Radia w poszukiwaniu nagrań, które obrazowałyby budowę pierwszych kopalni w Polsce i obchody górniczych świąt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice FSO: wszystko metodą spawalniczą

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 18:30
7 listopada 1951 roku pierwszy samochód opuścił FSO na Żeraniu. Postanowiliśmy spojrzeć na historię fabryki przez pryzmat materiałów z Archiwum Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Archiwum Polskiego Radia. Historia legendarnych polskich ciągników

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 19:30
Zakłady mechaniczne Ursus powstały pod koniec XIX wieku. Niewielu wie, że na początku produkowały silniki, eksportowane głównie do carskiej Rosji i samochody wojskowe. Najbardziej znane jednak są z produkcji ciągników. W Czwórce przenosimy się do lat 70. i 80., gdy dla tej fabryki nadszedł czas zmian.
rozwiń zwiń