Polskie Radio
Section05
Ursus

Czerwiec'76. "Strajki miały podłoże ekonomiczne"

Czerwiec ’76 to fala strajków i demonstracji ulicznych. Protesty rozpoczęły się 25 czerwca 1976 roku. Uczestniczyło w nich około 80 tysięcy osób w 90 zakładach pracy. Nad przyczynami i skutkami tego buntu społecznego lub, jak chcą niektórzy, powstania robotniczego, zastanawiali się w audycji Nos Kleopatry 2017 dr Paweł Sasanka z Instytutu Pamięci Narodowej oraz Dariusz Kupiecki z Komitetu Obrony Robotników.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Czerwiec 1976 historia Polski PRL komunizm Komitet Obrony Robotników Instytut Pamięci Narodowej Jan Olszewski Radom Płock Ursus

Rządowy program elektromobilności

W perspektywie najbliższej dekady, jak twierdzi polski rząd, polskie drogi wypełni milion samochodów elektrycznych. Mają to być auta wyprodukowane w Polsce przez rodzimego producenta. Czy faktycznie doczekamy się samochodu elektrycznego produkowanego na masową skalę? Jak wielkim jest to wyzwaniem? O tym w Magazynie Motoryzacyjnym. Gościem Polskiego Radia 24 był Damian Śmigielski, inżynier, mechanik i dziennikarz motoryzacyjny.
Zobacz więcej na temat:  samochody elektryczne samochody Ursus motoryzacja tesla