5 pięter mody i designu

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 11:00
Ubrania, buty, meble, drobne przedmioty gospodarstwa domowego i przeróżne akcesoria. W lizbońskim MUDE, czyli Muzeum Mody i Designu znajduje się wszystko to, co było modne w XX wieku.
Audio

Dyrektor Muzeum Barbara Coutinho opowiadała w „Stacji Kultura”, że zadaniem MUDO jest pokazanie, jakie zmiany zachodzą w modzie. – W muzeum zobaczycie jak moda ewoluowała, ale też jakie zachodziły w niej rewolucje. W naszych zbiorach mamy oryginalne, świetnie zachowane kreacje najważniejszych światowych projektantów – mówiła Barbara Coutinho.

Muzeum ma promować przede wszystkim portugalską modę i wzornictwo. Dlatego można obejrzeć w nim eksponaty zarówno młodszych jak i starszych projektantów. A między tymi istnieje pewien rodzaj rywalizacji, przede wszystkim w rodzaju wykorzystywanych materiałów – przekonywała dyrektor Muzeum. – Starsze pokolenie pracuje głównie z drewnem, tkaniną, z ceramiką, szkłem i korkiem, a wśród młodszego pokolenia bardzo popularną dziedziną jest twórcze podejście do Internetu, coraz bujniej rozwija się artystyczna grafika w sieci – porównywała Barbara Coutinho.

Więcej o Muzeum Mody i Designu w Lizbonie usłyszycie w „Stacji kultura”, w relacji Katarzyny Kornet.

 

akuCzytaj także

Nie kupuj ubrań, postaw na dodatki!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 17:47
- Każda rzecz będzie wyglądała świeżo jeśli dołożymy do niej nowy element - Wiganna Papina zachęcała w Czwórce do kreatywnego podejścia do starej garderoby
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowe podejście do mody

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 06:00
Dziś w Warszawie startuje ogólnopolska konferencja poświęcona kulturowemu znaczeniu strojów z różnych stron świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosną "zarządzi" kolorowy patchwork

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 13:48
W Polsce mamy teraz czas grubych kurtek i ciepłych swetrów, ale świat mody już szykuje się na sezon wiosenno-letni. O tym co już wkrótce warto będzie na siebie ubrać wie Kasia Kornet, która odwiedziła targi "Femmina Pret a Porter" w Atenach.
rozwiń zwiń