Lektury o silnych kobietach

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 13:18
Mimo że wakacje w pełni, dziewczyny z Bibliocreatio polecają książki, które nastrajają do osiągania sukcesu, podejmowania wyzwań. To nie są pozycje o leniuchowaniu.
Audio
  • Sylwia Stano i Zofia Kraszewska polecają książki o silnych kobietach

Sylwia Stano i Zofia Kraszewska z Bibliocreatio tym razem zdecydowały się polecić słuchaczom Czwórki opowieści o silnych i przedsiębiorczych kobietach, książki:  "City Girl" Suzany S. i "Wstydliwej historii piękna" Ruth Brandon. To lektury o wspaniałych paniach, które doszły do niesamowitych majątków.

"Wstydliwa historia piękna" to rzecz o Helenie Rubinstein, Żydówce, podobno niezbyt mądrej, która dorobiła się gigantycznej fortuny.

- Helena Rubinstein kłamała jak z nut. W 1915 roku Vouge napisał, że biografię Heleny czyta się jak bajkę. Ona we wszystkich swoich dziennikach opisywała niestworzone rzeczy. Była urocza. To ona powiedziała, że kobieta może być niejednoznaczna jeśli chodzi o swój wiek, nawet do dziewięćdziesiątki - wyjaśniają ekspertki z Bibliocreatio.

To Helenie Rubinstein zawdzięczamy rozróżnienie rodzajów kobiecej cery. Ona stworzyła podział na suchą, tłustą i normalną skórę. - Kobiety zawsze robiły kosmetyki, ale to ona je ładnie zapakowała i sprzedała - wyjaśniają Sylwia Stano i Zofia Kraszewska.

Druga część książki "Wstydliwa historia piękna" poświęcona jest twórcy marki L'Oreal. To również wspaniała lektura.

W trochę inny świat biznesu swych czytelników zabiera autorka lektury "City Girl". - Bohaterka, Amerykanka przyjeżdża do Londynu na kurs w banku inwestycyjnym i wymyśla, że chce pracować w banku i grać na giełdzie - wejść w męski świat. A z wykształcenia jest muzykiem, humanistką - opowiada zespół Bibliocreatio.

Ta książka to dowód na to, że w tym drapieżnym, męskim świecie, pełnym pieniędzy i chciwości kobieta też może osiągnąć sukces - posłuchaj audycji "Stacja Kultura" i dowiedz się więcej na temat polecanych pozycji.

(pj)

Czytaj także

Zamów sobie bibliotekę!

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2011 18:00
Nie masz czasu na skompletowanie biblioteki, nie jesteś na bieżąco z nowościami wydawniczymi? - żaden problem Bibliocreatio służy wsparciem!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humor w kryminałach - propozycje na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 14:21
Jadąc na wakacje warto zadbać, by w naszym bagażu znalazło się miejsce na czytnik książek lub choćby jedna pozycje z księgarskiej półki. Co warto włożyć do plecaka poleca duet Bibliocreatio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raj od podszewki i trudna podróż do Tajlandii

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 13:35
Odpoczywając na wakacyjnym leżaku, dobrze jest mieć pod ręką wciągającą lekturę. Kolejne literackie propozycje na urlop dla słuchaczy Czwórki przygotowały Sylwia Stano i Zosia Kraszewska z Bibliocreatio.
rozwiń zwiń