Stare i nowe książki sportowe - Kronika sportu polskiego 2010

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 10:25
Wszystko co wiedzieć trzeba i można o polskim sporcie - od akrobatyki sportowej po żeglarstwo.
Audio

"Kronika sportu polskiego 2010" to lektura obowiązkowa każdego kibica. Tej książki nie przeczytasz jednym tchem "od deski do deski" ale miliony informacji, które się w niej znajdują pozwalają w dowolnej chwili odnaleźć to czego akurat potrzebujemy - często nawet skuteczniej niż we "wszystkowiedzącym Internecie".

To już 11 tom z serii roczników "Kronika sportu polskiego" i trzeba przyznać, że każdy następny jest... lepszy i obszerniejszy. Tym razem autorzy wypełnili ciekawymi tekstami i atrakcyjnymi ilustracjami - ni mniej ni więcej - tylko... 600 stron. Oprócz skrótowego kalendarium, szczegółowego rozdziału o igrzyskach olimpijskich w Vancouver, o sporcie akademickim i olimpiadach młodzieży, osobno opisano (jak zwykle) każdą z dyscyplin sportowych, a właściwie podano wyniki najważniejszych imprez sportowych w 2010 roku z danej dyscypliny.

Jest także relacja z... mistrziostw Polski kibiców sportowych, które odbyły się w Dzierżoniowie i zwyciężył w nich (już po raz 13.)  Adam Sokołowski - prawnik z Kluczborka.

Bardzo ciekawy jest także rozdział Osobowości polskiego sportu, w którym autorzy prezentują rozmowy z wybitnymi postaciami polskiego sportu, m.in.  z Julią Michalską, Arturem Partyka,  Lechem Piaseckim, Anną Rogowską, Zygmuntem Smalcerzem,  Andrzejem Wrońskim czy  Aleksandrem Wierietelnym.

 

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

 

Darek Matyja 

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Droga do finału

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 08:09
Książka sprzed 36 lat przypominająca najlepsze czasy polskiego futbolu - mistrzostwo olimpijskie 1972 i trzecie miejsce mistrzostw świata 1974.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Bieganie metodą Danielsa

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 09:52
Książka jednego z najsławniejszych trenerów lekkoatletycznych - Jacka Danielsa, ujmująca w logiczno-matematyczny sposób zasady treningu biegowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Selekcjonerzy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 09:17
Do sportowej biblioteki Czwórki dołącza książka Andrzeja Jucewicza opisująca sześciu wybitnych selekcjonerów piłkarskiej reprezentacji Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Jak biegać zdrowo

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 08:47
Książka Anny Przybylskiej i Andrzeja Peszka dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem oraz dla tych, którzy już biegają i chcą uniknąć kontuzji.
rozwiń zwiń