W Brukseli o bezpieczeństwie i rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 12:33
We wtorek w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbędzie się debata, poświęcona m.in. możliwościom rozwoju na unijnych rynkach pracy. Pojawi się tam m.in. polska studentka, Paulina Kakareko.
Audio
  • Polacy opisują swoje doświadczenia z wyjazdów, pobytów oraz życia poza granicami naszego kraju (Czwórka/Polecamy)
Bruksela
BrukselaFoto: Glow Images/East News

Bezpieczeństwo socjalne oraz możliwości znalezienia pracy w krajach Unii Europejskiej - to główne tematy debaty, która odbędzie się 23 września w siedzibie PE w Brukseli. Wezmą w niej udział eurodeputowani: posłanka Jadwiga Wiśniewska, posłanka Krystyna Łybacka, posłanka Barbara Kudrycka i poseł Marek Plura.

Moderować dyskusję będzie korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Magdalena Skajewska. Debata transmitowana będzie na stronie Euranet Plus; komentarze pojawią się na Facebooku Euranet Plus. Debata odbędzie się w godzinach 17.00-17.45.

Zobacz więcej: Europejski lunch w Czwórce <<<

Postanowiliśmy zapytać Polaków mieszkających i pracujących za granicą o ich doświadczenia z wyjazdów, pobytów oraz życia poza granicami naszego kraju. By dowiedzieć się więcej, posłuchajcie nagrania dźwiękowego.

(kd./mat.pras.)

Czytaj także

Młodych nie interesują wybory do europarlamentu

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 15:30
Znamy już termin najbliższych wyborów do Parlamentu UE. 25 maja Polacy wybiorą 51 posłów, którzy będą nas reprezentować w strukturach Unii. Warto wiedzieć na kogo głosujemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ONZ przestaje być potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:23
Czy ONZ i inne organizacje międzynarodowe są potrzebne? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w poniedziałkowej audycji "4 do 4".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zgłoś swój problem Parlamentowi Europejskiemu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 13:00
Każdy z obywateli Unii Europejskiej ma możliwość uczestniczenia w jej życiu poprzez zgłaszanie pytań, wniosków oraz własnych koncepcji. W Czwórce wyjaśniliśmy, jak należy się do tego zabrać.
rozwiń zwiń