Polskie Radio
Section05
parlament ue

Śledztwo ws. europosłów na szubienicy umorzone. S. Kaleta: prawo jest jasne

Sebastian Kaleta odniósł się do umorzenia śledztwa ws. manifestacji, na której powieszono na szubienicach zdjęcia europosłów. - Prawo karne jest bardzo jasne, a oczekiwania polityczne często wykraczają poza to, co jest w prawie karnym - powiedział wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Europarlament Parlament Europejski parlament ue prawo Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości

Elżbieta Kruk: UE musi wrócić do korzeni, które ją budowały

- Unię Europejską należy zmieniać, ona musi wrócić do korzeni klasycznych, greckich, rzymskich i chrześcijańskich, które budowały ją przez wieki - powiedziała w sobotę na konwencji regionalnej PiS liderka lubelskiej listy tej partii do PE Elżbieta Kruk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS w Lublinie Unia Europejska Parlament Europejski parlament ue wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Europarlament Elżbieta Kruk

7x24. Kontrowersje wokół ACTA2. Komentarze polityków

Parlament Europejski poparł dyrektywę o prawach autorskich, która w założeniu ma nałożyć na strony internetowe obowiązek przeciwdziałania piractwu internetowemu. Do kontrowersji wokół ACTA2 w Polskim Radiu 24 odnieśli się politycy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Acta 2 acta Unia Europejska Europa Europarlament Parlament Europejski parlament ue polityka prawa autorskie Prawo i Sprawiedliwość PiS Ryszard Czarnecki Platforma Obywatelska Grzegorz Napieralski Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Marek Sawicki Zbigniew Gryglas Porozumienie Jarosława Gowina kancelaria prezydenta

PE uruchomi art. 7 wobec Polski? "Broń atomowa"

Parlament Europejski przyjął krytyczną rezolucję o demokracji w Polsce. Dokument umożliwia rozpoczęcie przez europarlament procedury uruchomienia artykułu 7. unijnego traktatu. Chodzi o przygotowanie wniosku do krajów członkowskich, stwierdzającego poważne zagrożenie dla praworządności. O rezolucji PE mówił w audycji Gorący Temat prof. Robert Grzeszczak. Sprawę komentowali też w PR24 europeiści prof. Piotr Wawrzyk i Tomasz Krawczyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski parlament ue Europarlament Unia Europejska

Rezolucja PE z "faszystowskim" marszem w tle

Wraz z rezolucją dotyczącą przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych, europosłowie przegłosowali  poprawkę wzywającą polski rząd do potępienia "ksenofobicznego i faszystowskiego" marszu, który miał miejsce w Warszawie 11 listopada. O sprawie mówili w Debacie Dnia Aleksander Majewski (Sieci) i Mateusz Baczyński (Onet.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski parlament ue Europarlament Marsz Niepodległości

"Nie wyobrażam sobie głosowania przeciwko Polsce"

Parlament Europejski przyjął krytyczną rezolucję o demokracji w Polsce. Dokument umożliwia rozpoczęcie przez europarlament procedury uruchomienia artykułu 7. unijnego traktatu. Chodzi o przygotowanie wniosku do krajów członkowskich, stwierdzającego poważne zagrożenie dla praworządności. O rezolucji PE mówili w audycji Rozmowa PR24 europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska i poseł PSL Piotr Zgorzelski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski parlament ue Unia Europejska

Przymusowa relokacja uchodźców. "Sukces naszego regionu"

– Argumenty, które na początku były jednoznacznie odrzucane, stopniowo zaczynają przebijać się przez narrację głównych polityków europejskich, poczynając od Jean-Claude'a Junckera, kończąc na Angeli Merkel – mówił w Polskim Radiu 24 o przymusowej relokacji uchodźców dr Spasimir Domaradzki (Uczelnia Łazarskiego, Res Publica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Parlament Europejski parlament ue imigranci w Europie Włochy Angela Merkel Europa Środkowa Unia Europejska