Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival 2018 - artyści

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 13:17
W ramach Up To Date Fesitval po raz drugi zagra nasza Czwarta Scena Czwórki. Przybliżamy Wam sylwetki artystów, którzy zagrali w czwórkowej strefie.
Up To Date Festival 2018
Up To Date Festival 2018Foto: Krzysztof Karpiński/mat. pras

KAMP!

Jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. Ich pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały siłę promocji, jaką dał internet. KAMP! wydawali swoją muzykę za darmo, wyłącznie przez siec, kontakt z fani podtrzymując od pierwszych, wyprzedawanych na pniu koncertów. Równocześnie z działalnością na polskim rynku, przyszedł sukces zagraniczny. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.

Mordor Muzik

Skład działający w klasycznym zestawieniu: dwóch raperów MiłyATZ i Ginger oraz producent/DJ Majkizioom. Zainspirowani surowym brytyjskim brzmieniem, podczas imprez serwują mieszankę brudnych bitów z połamanymi nawijkami. Współpraca z czołówką polskich producentów muzyki basowej i nacisk na technikę w rapowaniu zwrotek sprawia, że Mordor Muzik to pierwsza pięść polskiego grime'u!

Undadasea

Unda to sztorm. Unda to fala swobodnych energii oddziałujących na siebie wzajemnie. Składają się na nią przede wszystkim: muzyka, morze, Gdynia i ekipa. No i hip hop. Jakie życie taki rap, jest po prostu zajawa. To co tworzy Undadasea jako squad nie jest zaplanowane, jedyne czego się trzymamy od początku do końca, to dobra zabawa.

Earth Trax & Newborn Jr

Earth Trax to projekt nagrywającego również pod innymi pseudonimami Bartosza Kruczyńskiego, m.in. Ptaki (wspołprowadzone z Jaromirem Kamińskim). Do tej pory wydał on trzy pełnoprawne albumy oraz kilkanaście singli w polskich i zagranicznych wytwórniach. W swoich setach jako Earth Trax gra obrzeża muzyki klubowej, romantycznej oraz chill outu.

Newborn Jr to jeden z projektów Adam Brockiego, ukrywającego się także pod aliasami Matat Professionals i Private Press (z Jankiem Wóycickim). Skupia się w nim na pracy ze sprzętem analogowym przy minimalnym użyciu sampli i próbek na rzecz jammowania i programowania.

Rau DJ Set

RAU w swoich utworach łączy te dwie strony muzyki w sposób minimalistyczny, na pozór prosty, przejrzysty, a zarazem enigmatyczny i eklektyczny. Na scenie jest podobnie, odbiega od klasycznej formuły grania koncertów, przeplatając je live’actami - ONE MAN SHOW. Jak sam mówi - Idzie swoją ścieżką - i to słychać od razu. Tym razem wystąpi jako DJ!

An On Bast

Kompozytorka i producentka muzyki elektronicznej. Rok 2006 to początek jej kariery: publikuje swój pierwszy album, zostaje wybrana spośród tysięcy kandydatów do udziału w Red Bull Music Academy w Melbourne. Aktywna przez ostatnie 10 lat na międzynarodowej scenie klubowej i eksperymentalnej, zbudowała solidną reputację wysokiej jakości live-actów house i techno granych z użyciem instrumentów hardwarowych.

Bert

Bert pojawił się na warszawskiej scenie klubowej w końcu lat dziewięćdziesiątych, początkowo jako członek breakbeatowego kolektywu Boogie Mafia, potem jako rezydent klubu Piekarnia. Od pond dekady prowadzi autorskie audycje radiowe (obecnie u nas, w Czwórce). Od wielu lat jest też dziennikarzem magazynów muzycznych.

Harper

Człowiek – instytucja na polskiej scenie klubowej. DJ, dziennikarz, radiowiec, autor licznych kompilacji m.in. z muzyką klubową, elektroniczną, czy funkowo-soulową. Zawsze czujny muzycznie, zawsze poszukujący nowych, ciekawych brzmień. W Czwórce prowadzi takie audycje jak BASSTION (poświęcony różnym odmianom zbasowanej muzyki klubowej) oraz FUNKADELIĘ. 

Mr Lex

DJ, radiowiec i pasjonat muzyki. Reprezentant kolektywu Beats Friendly, którego najczęściej można usłyszeć u boku Noviki w klubach w całym kraju oraz na wszystkich ważniejszych festiwalach. Obecnie w Czwórce prowadzi audycję wieczorną, z czwartku na piątek – Pora Lexa. Jako DJ stara się kierować własnym gustem, a nie panującą akurat modą, mając przy tym na uwadze cel jego zdaniem najważniejszy: parkiet rozgrzany do czerwoności.

Deaf Can Dance

DCD to projekt Phila Jensky'ego, który jest finalistą programu Burn Residency 2018. Swoją muzyczną działalność rozpoczął w 2005 roku i od tego czasu jest jednym z najbardziej renomowanych DJ-ów w Polsce. Phil urodził się ze znacznym ubytkiem słuchu, przez co jest zmuszony do noszenia aparatów słuchowych. Jednocześnie stało się to dla niego inspiracją do stworzenia nowego projektu pod pseudonimem Deaf Can Dance promującego muzykę downtempo i oscylującego wokół orientalnych brzmień.

Dwa Sławy

Łódzki duet, w skład którego wchodzą Rado Radosny oraz Jarosław Astek, którzy połączyli siły w 2006 roku, by tworzyć coś, co choćby w niewielkim stopniu może sprawić, że dzień będzie lepszy. W styczniu 2015 wychodzi album pt. „Ludzie sztosy”Albumem zachwycają się zarówno krytycy, jak i słuchacze w całym kraju. Od tego czasu zespół jest praktycznie non stop w trasie koncertowej. Nienaganne maniery za mikrofonem osadzone w kunsztownym, miejskim brzmieniu. Hip hop pokolenia 1.5.

Kuba Sojka live

Kuba Sojka to młody producent, live performer i muzyk pochodzący ze Śląska, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej. Pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Publiczność docenia jego plastyczność muzyczną oraz umiejętność improwizacji. Regularnie prezentuje muzykę w polskich klubach i na festiwalach, coraz częściej można go również usłyszeć za granicą. W 2015 wydał album zatytułowany „Multiple Faces”, bardzo dobrze przyjęty przez publiczność na całym świecie.

mat. pras./kd

Czytaj także

Podsumowanie 2017 - rok w muzyce według Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 14:37
Najciekawsze płyty, EP-ki, wydarzenia i objawienia - wybierają dziennikarze muzyczni Czwórki: Bert, Ula Kaczyńska i Numer Raz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczny finał lata - Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival 2018

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 14:52
W Białymstoku, już w ten weekend, w ramach Up To Date Festival, po raz drugi zagra Czwarta Scena Czwórki. Na Rynku Kościuszki odbędzie się też trzecia debata z cyklu "Qvo Vadis Techno?".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwarta Scena Czwórki. Tak było na Up To Date Festival

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 17:29
Już po raz drugi w Białymstoku na Up To Date Festival 2018 obecna była Czwórka z własną sceną, na której wystąpili artyści prezentujący najróżniejsze brzmienia: od grime’u, przez ambitną elektronikę, po rap. Drugiego dnia festiwalu odbyła się też trzecia debata z cyklu "Quo Vadis Techno?".
rozwiń zwiń