Czwórka powitała Nowy Rok w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 18:00
Bokka, Kamp! i Flirtini - najgorętsze nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnego popu wystąpiły na sylwestrowej scenie w Krakowie. Czwórka trasmitowała to wydarzenie i powitała ze słuchaczami 2019 rok.
Audio
  • Zespół Kamp! podsumowuje rok 2018
  • O hip-hopie, edukacji muzycznej i dzieciakach, które trzeba zabierać na koncerty opowiadają uczestnicy zabawy sylwestrowej w Krakowie
  • Alternatywny Sylwester, czyli Michał Zalewski - rzecznik Krakowskiego Biura Festiwalowego - o tym, jak niesztampowo witać Nowy Rok
Kamp podczas Sylwestra w Krakowie
Kamp! podczas Sylwestra w KrakowieFoto: Monika Stolarska

Wieczór sylwestrowy w radiowej Czwórce rozpoczął się już o godz. 19.00 audycją Uli Kaczyńskiej "Sylwestrowy starter", z polskimi klasykami tanecznymi, m.in. The Dumplings, Kamp, Rysy i Sonar. Nie zwalniając tempa, o godz. 20.30 Czwórka zabrała swoich słuchaczy na krakowski Rynek Główny, skąd transmitowała koncerty zespołów Bokka, Kamp! i Flirtini. Gorące rytmy muzyki elektronicznej i alternatywnego popu rozbrzmiewały również za kulisami. Z artystami spotkała się dziennikarka radiowej Czwórki Marta Hoppe.

- Największe gwiazdy alternatywnej muzyki tanecznej na jednej scenie! Bokka, Kamp! i Flirtini nie trzeba nikomu przedstawiać. Najlepsze muzyczne zakończenie roku, jakie można sobie wymarzyć - mówił Jacek Kruczek, kierownik redakcji muzycznej Czwórki.


Zobacz także
the dumplings 1200.jpg
Koncerty Czwórki

Organizatorami Sylwestra w Krakowie byli Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. To jednak nie wszystko. Po transmisji z Krakowa Hubert Augustyniak w audycji "Sylwester w Czwórce" zaprezentował hity muzyczne z tegorocznych list przebojów, a także ponadczasowe evergreeny w mocno zaskakujących wersjach - wśród nich mash up’y i remiksy m.in. Davida Bowie, Green Day, Tracy Chapmana, Snoop Dogg’a, Ediego Sheerana, Hall & Oates i wielu innych.

- Nasza relacja z Krakowa, możliwa dzięki uprzejmości Krakowskiego Biura Festiwalowego, to nasze podziękowanie od całej redakcji dla wszystkich słuchaczy i sympatyków, którzy byli z nami przez cały rok. Życzę Szczęśliwego Nowego 2019 Roku i zapraszam do spędzenia kolejnych dwunastu miesięcy z Czwórką. Będzie się u nas dużo działo! – zapowiedziała Hanna Dołęgowska, Dyrektor radiowej Czwórki.

***

mat. pras./kd/ac/kul

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń