Poezja, Nieprzeciętni i przygotowania do świąt - Czwórka w Wielką Sobotę

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 13:53
W sobotę Czwórka będzie wam towarzyszyć w ostatnich przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: YURII MASLAK/Shutterstock.com

W "Sobotologii" (godz.9.00-11.00) podpowiadaliśmy, jak w kwadrans udekorować dom na święta i czym jest wertykalny ogród. W "Pasjonautach" (11.00-12.00) zaprosiliśmy na spotkanie z Anetą Szpurą, tegoroczną jurorką Plebiscytu Nieprzeciętni, do którego Czwórka przyjmuje zgłoszenia do 16 kwietnia. Beata Kwiatkowska rozmawiała z gościem audycji również o świętach w stylu eko. 

O godz. 18.00 Maciej Szajkowski w audycji muzycznej "Brzmi dobrze, bo polskie" zaprezentuje artystów, którzy występowali na koncertach Festiwalu Nowa Tradycja. Ten festiwal Polskiego radia od prawie ćwierćwiecza prezentował to, co najnowsze i najciekawsze w polskiej muzyce odwołującej się do źródeł. W sobotę usłyszymy takich polskich muzyków jak Psio Crew, Żywiołak i Sutari.

W sobotni wieczór w Czwórce głos oddamy paniom - w audycji "Wielkanocne babki" o godz. 20.00 Ula Kaczyńska zaprezentuje utwory takich artystek jak Lapsley, Roisin Murphy, Rosalie. i wiele innych. A po godz. 22.00 Norbert Borzym, jak co roku zaprosi na "Klubowe pisanki" z nastrojową elektroniką, która przygotuje nas do wspólnego przeżywania okresu świątecznego. Usłyszymy downtempo, brzmienia balearic, ale także głębokie odmiany muzyki house.​ 

ZOBACZ TAKŻE Tradycje wielkanocne sprzed wieków: ptactwo, jaja i szafran >>>

Zapraszamy także na rozpoczynający się cykl "Poeci mają głos" w "Kluczu kulturowym" o godz. 15.15. Co tydzień usłyszymy wiersze znalezione w Archiwum Polskiego Radia w interpretacji samych autorów. Są to bezcenne nagrania z zarejestrowanymi głosami takich poetów jak Konstanty Ildefons Gałczyński, Kazimierz Wierzyński, Halina Poświatowska, Wisława Szyborska, Zbigniew Herbert. Cykl zaczynamy 11 kwietnia o godz. 15.15 od "Wielkanocy Jana Sebastiana Bacha" w interpretacji samego autora, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

O godz. 15.45 zapraszamy do wysłuchania 11. odcinka radiopowieści Bolesława Prusa "Lalka", w adaptacji Anny Borkowskiej, w wykonaniu m.in. Stanisława Brudnego, Krzysztofa Gosztyły, Krzysztofa Kolbergera, Mirosławy Dobrawskiej, Izabelli Bukowskiej, Jacka Rozenka, w reżyserii Andrzeja Jarskiego. POSŁUCHAJ POPRZEDNICH ODCINKÓW >>>

***

mat. pras./kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Myślisz, że widziałeś już wszystko? Tego jeszcze nie wiesz o jajkach

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 15:51
Jajko jajku nierówne. Zazwyczaj jemy kurze, ale przecież możemy sięgnąć po jajko gęsie, kacze, perlicze, przepiórcze czy strusie. Czym się różnią i jakie mają dla nas wartość? Tuż przed świętami wielkanocnymi sprawdziliśmy to w audycji "Stacja Nauka".
rozwiń zwiń