"Sen o Warszawie" dla biegaczy. 15. Półmaraton ze startem w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 12:28
Na najwyższym budynku w Warszawie pojawił się napis "Biegacze, tęsknimy za Wami" - podpis FMW, czyli Fundacji "Maraton Warszawski". Włączamy się w tę wyjątkową relację z biegaczami. W sobotę w Czwórce o 20.35, godzinie startu maratonu, zabrzmiał "Sen o Warszawie", piosenka, która tradycjnie otwierałaby 15. Półmaraton Warszawski. 
Audio
  • 15. Półmaraton Warszawski startuje w Czwórce (Prywatka/Czwórka)
Grafika prom.
Grafika prom.Foto: mat. pras./Czwórka

"Biegacze, tęsknimy za Wami". Czwórka dołącza do akcji!

Gdyby nie stan epidemii, to reprezentacja Czwórki 23 maja stanęłaby na starcie jubileuszowego, 15. Półmaratonu Warszawskiego i to w wersji nocnej. Półmaraton Warszawski z powodu stanu epidemii nie odbędzie się w terminie. Miał wystartować w sobotę o 20:35. 

Od początku imprezy tradycją jest, że biegacze, tuż przed startem, słuchają piosenki Czesława Niemena "Sen o Warszawie". W tym roku start biegu odbędzie symbolicznie w Czwórce.

"Sen o Warszawie" dla biegaczy. Startujemy w Czwórce

Razem z fundacją "Maraton Warszawski" zachęcaliśmy, by punkt 20:35 wziąć udział w symbolicznym starcie biegu. Na chwilę przed godziną startu z pomysłodawcą i organizatorem imprezy rozmawiał Patryk Kuniszewicz. - Dostajemy masę sygnałów, jak ważna dla biegaczy jest ta impreza. Chcieliśmy, by moment startu, który miał rozpocząć półmaraton o 20.35, wybrzmiał choćby symbolicznie - mówił prezes fundacji Maraton Warszawski Marek Tronina.

Rozgrzewka trwa. 15. warszawski Półmaraton jeszcze w tym roku

Dokładnie 23 maja o 20.35 usłyszeliśmy "Sen o Warszawie" w wykonaniu Czesława Niemena. I choć tego dnia nie mogliśmy wspólnie przeżywać sportowych emocji, to jak zapewniał prezes Marek Tronina, ta impreza odbędzie się jeszcze w tym roku. Kiedy? Data nie jest jeszcze ustalona, zmienić może się też formuła biegu. - W tym toku 15. odsłona półmaratonu odbędzie się najprawdopodobniej w wersji jesiennej albo zimowej, więc odbędzie się po starcie Maratonu Warszawskiego - zdradzał prezes Tronina i zachęcał do wspólnej rozgrzewki.

Niezmienna pozostaje data Maratonu Warszawskiego, który już za cztery miesiące. Spotkajmy się na starcie. 

***

Tytuł audycji: Prywatka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Marek Tronina (prezes fundacji Maraton Warszawski)

Data emisji: 23.05.2020

Godzina emisji: 20.05

mat.pras./Czwórka/pj/kul/ac

Czytaj także

Ultramaraton w Karkonoszach. Spróbuj swoich sił zimą

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 14:56
Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego – to propozycja dla tych, którzy kochają bieganie, góry, ale i mroźną zimową aurę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosenna rozgrzewka z "Sobotologią". Czas na trening

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 14:23
Ci, którzy aktywnie trenowali przez cały rok zapewne cieszą się z pierwszych, wiosennych promieni. Dla tych, którzy dopiero wybudzili się z zimowego snu polecamy sięgnięcie po wygodny strój, buty do biegania, albo rower. Zapraszamy na wspólny trening.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ultramaraton na szlaku Appalachów. Rekord Scotta Jurka

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 11:23
"Wyobraź sobie, że przed tobą osiemdziesiąt cztery maratony. I musisz je przebiec jeden po drugim. W dodatku w najstarszych i najbardziej postrzępionych górach świata" - to  fragment książki "Północ. Jak odnalazłem siebie na szlaku Appalachów", autorstwa Scotta Jurka, jednego z najlepszych ultramaratończyków na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

7. PKO Białystok Półmaraton. Zdobądź koronę półmaratonów

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 14:24
Organizatorzy 7. PKO Białystok Półmaratonu, najpopularniejszego biegu we wschodniej Polsce poinformowali niedawno, że na listach startowych imprezy, która odbędzie się 5 maja znajduje się już prawie 3 tysiące biegaczy. O jej popularności i przebiegu opowiedział w Czwórce jeden z ogranizatorów, Grzegorz Kuczyński.
rozwiń zwiń