7. PKO Białystok Półmaraton. Zdobądź koronę półmaratonów

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 14:24
Organizatorzy 7. PKO Białystok Półmaratonu, najpopularniejszego biegu we wschodniej Polsce poinformowali niedawno, że na listach startowych imprezy, która odbędzie się 5 maja znajduje się już prawie 3 tysiące biegaczy. O jej popularności i przebiegu opowiedział w Czwórce jeden z ogranizatorów, Grzegorz Kuczyński.
Audio
  • 7. Białystok Półmaraton. Wpadnij na bieg śniadaniowy i odetchnij pełną piersią (Rozbiegani/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/BABAROGA

Bieganie jest bardzo pozytywnym sportem, nie da się przejść obok tych emocji obojętnie Grzegorz Kuczyński 

Największym zainteresowaniem cieszy się bieg główny na dystansie 21,097 km. Ale nie zabranie też imprez dla dzieci i tzw. biegu śniadaniowego, w ramach którego uczestnicy półmaratonu mają szansę rozgrzać się przed startem.

- Brałem udział w "biegu śniadaniowym" przed maratonem w Berlinie. Inicjatywa spodobała mi się do tego stopnia, że postanowiłem przenieść ją do Białegostoku. Dziś organizujemy go po raz czwarty i nadal towarzyszy nam doskonała atmosfera, bo to bieg otwarty, bezpłatny, na który nie trzeba się zapisywać, a przede wszystkim nikt się w nim nie ściga - zapowiadał Grzegorz Kuczyński, jeden z organizatorów 7. PKO Białystok Półmaraton.

Haile Gebrselassie 1200.jpg
Haile Gebrselassie w Czwórce: lekkoatletą jest się całe życie

A to niejedyna atrakcja białostockiego Półmaratonu. - Od godz. 14.00 zapraszamy na biegi dla dzieci, impreza która rozwija się w błyskawicznym tempie. Granica uczestników, którzy każdego roku biorą w nim udział nadal się przesuwa. Mamy początek kwietnia i prawie tysiąc maluchów na liście startowej. To maraton dla biegaczy od biegaczy - podsumowywał. 

Jak będzie wyglądała trasa 7. białostockiego Półmaratonu? Czy można zwiedzić miasto biegając? W jaki sposób połączy swoje siły z Up To Date Festival, w jakim wymiarze zawodnicy będą mogli wesprzeć akcje charytatywne i czy to prawda, że jest to jedna z najbardziej "zielonych" tras? O tym w nagraniu rozmowy. 

joga sport kobieta miasto 1200.jpg
Basia Tworek: łączę jogę z psychologią. Jestem naukowcem w dresie

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Grzegorz Kuczyński (jeden z organizatorów 7. PKO Białystok Półmaraton)

Data emisji: 6.04.2019

Godzina emisji: 10.31

ac

Czytaj także

Świąteczny odpoczynek - dobry czas, by zacząć biegać

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 15:31
- W pierwszych przygodach z bieganiem ważne jest, by nie zrazić się początkowymi trudnościami. Można złamać swoje własne bariery, tylko trzeba postawić sobie cele - wspominała biegaczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Suchenia o bieganiu na Spitsbergenie. Maraton w cieniu lodowców

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 14:47
Impreza organizowana na najzimniejszym i najbardziej suchym kontynencie. Start i meta maratonu zlokalizowane są w pobliżu bazy Union Glacier Camp czyniąc tym samym ten bieg najbardziej wysuniętym na południe maratonem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kołodziejczyk: największa satysfakcja jest wtedy, kiedy jest trudno

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 13:40
"Zamieć" to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku. Zadaniem zawodników jest pokonanie jak największej ilości pętli: Baza - Skrzyczne - Baza w 24 godziny. Każda pętla ma długość 13,5 km. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ultramaraton na szlaku Appalachów. Rekord Scotta Jurka

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 11:23
"Wyobraź sobie, że przed tobą osiemdziesiąt cztery maratony. I musisz je przebiec jeden po drugim. W dodatku w najstarszych i najbardziej postrzępionych górach świata" - to  fragment książki "Północ. Jak odnalazłem siebie na szlaku Appalachów", autorstwa Scotta Jurka, jednego z najlepszych ultramaratończyków na świecie.
rozwiń zwiń