Kino samolotowe i bezpieczeństwo nad wodą - słuchaj nas w środę

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 19:36
Kino samolotowe,, zagrożenia podczas wakacji nad wodą, ale także pesymizm w praktyce i wywiad z szachowym mistrzem, Radkiem Wojtaszkiem - to tylko niektóre tematy Czwórki w środę. 
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Foto: PeterSVETphoto /Shutterstock

Pierwsze słyszę 7.00 - 9.00 – W Pile wystartowało pierwsze na świecie kino samolotowe. W ramach debiutanckiego seansu wyświetlono hiszpański dramat „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”. Czy kino samolotowe na stałe wpisze się w kalendarz pilskich imprez, a na następny seans zlecą się piloci z całego świata?

Czat Czwórki 15.00 - 17.00 - Tyle kampanii społecznych i apeli - czy w Polsce zmieniają się zachowania wypoczywających nad wodą? Jest kilka podstawowych zasad, których przestrzeganie daje możliwość  bezpiecznego wypoczywania nad wodą. Niestety, albo ich nie znamy albo uważamy, że nas one nie dotyczą i bagatelizujemy zagrożenia. Skłonność do brawury przesłania rzeczywiste konsekwencje naszego zachowania, a o tym, że woda to cichy zabójca nie chcemy myśleć. Od kwietnia w Polsce utonęło prawie 200 osób. Jak zapobiegać tragediom nad wodą?

Posłuchaj także:

Strefa Prywatna 20.00 - 21.30 - Pesymizm w praktyce. Badania potwierdzają, że osoby nastawione pesymistycznie rzadziej reagują głęboką, wyniszczającą depresją na dramatyczne sytuacje, na przykład na utratę bliskiej osoby. Czy to dlatego, że są psychicznie lepiej przygotowane na wiszące nad nimi nieszczęścia? O tym czy pesymizm zawsze jest zły Kuba Jamrozek porozmawia z Małgorzatą Dawid – Mróz -  psycholog z Manufaktury Radości.

Strefa Sportu  21.30 - 22.00 - Radek Wojtaszek to jeden z czołowych szachistów świata. Niedawno wygrał silnie obsadzony międzynarodowy turniej w szwajcarskim Biel. Ten turniej rozgrywany był w trzech odmianach szachów: klasycznej, szachów szybkich oraz błyskawicznych. Tego typu turnieje są bardzo atrakcyjne dla publiczności i możliwe, że już w przyszłości zastąpią tradycyjne turnieje. Zapraszamy na rozmowę o szachach wczoraj, dziś i w przyszłości.

Literatura

  • Godz. 8.30 - W "Kąciku literackim" polecamy interpretację wiersza  „Rzepka” Juliana Tuwima w wykonaniu Grzegorza Łapanowskiego.
  • Godz. 8.35 - fragmenty książki "Rok 1984" George'a Orwella, czyta Jerzy Radziwiłowicz.
  • Godz. 10.45 - fragmenty książki "Genialna przyjaciółka" Eleny Ferrante czyta Laura Breszka.
  • Godz. 15.45 – fragmenty książki "Miłość w czasach zarazy" Gabriela Garcia Marqueza, czyta Adam Ferency.

***

 mat. pras./kd

Czytaj także

Jesteśmy w Kątach Rybackich na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 12:00
Nasi dziennikarze są w Kątach Rybackich. To tam w ten weekend rozgrywane są Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem.
rozwiń zwiń