Gąsiorowska, Bukovsky i... zdrowa żywność - wtorek w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 12:54
Zaprosimy na spotkanie z aktorką Romą Gąsiorowską, a o swoich nagraniach opowie nam Bukovsky. Porozmawiamy także o ekologii podczas Millenium Docs Against Gravity i dowiemy się, ile za studia zapłacić muszą w tym roku żacy.
Roma Gąsiorowska
Roma GąsiorowskaFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

Stacja Kultura 10.00-12.00 - Roma Gąsiorowska opowie o swoich działaniach edukacyjnych  i o pomyśle na nowy kierunek w szkole wyższej udoskonalający pracę menadżerów środowiska twórczego.

ZOBACZ TAKŻE Roma Gąsiorowska w Plebiscycie Czwórki "Nieprzeciętni"

Muzyczny Lunch 13.00-14.00 - gościem Maćka Szajkowskiego będzie gliwicki muzyk Bukovsky. Artysta opowie o swoich nowych nagraniach, przygotowanych z pomocą Piotra Pawłowskiego (Made In Poland, The Shipyard) i wyprodukowanych przez Leszka Biolika (Obywatel GC, Republika, Brodka, Misia Furtak itp.). W audycji również spotkanie ze Sławkiem Pakosem, który opowie o swojej nowej płycie i projekcie "Gościnnie".    

Ratujemy świat 14.00-15.00 - zajrzymy na tegoroczny, 17. już Millenium Docs Against Gravity i z dyrektorem artystycznym tego przedsięwzięcia Karolem Piekarczykiem porozmawiamy o filmach o tematyce ekologicznej. Pojawią się w tym roku m.in. "Zatoka cieni", "Ostatni samiec na Ziemi", "Akcja" czy "Ośmiornica, nauczycielka życia". 

Czytaj także:

Czat Czwórki 15.00-17.00 - jak wynika z raportu "Portfel Studenta", opublikowanego przez Związek Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości, koszty studiowania są coraz wyższe, a polscy studenci są w gorszej sytuacji materialnej niż przed pandemią. Na jakie wsparcie materialne i ulgi mogą liczyć studenci? Czy będą wśród nich tacy, którzy zdecydują się nie wracać na studia?

Czytaj także:

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Sutari o płycie "Siostry Rzeki": od dawna chciałyśmy ją wyśpiewać

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 00:00
Sutari powracają z kolejnym krążkiem. "Siostry Rzeki" to dialog z tradycjami ludowymi, splecionymi wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa. - Na tej płycie unosi się wibracja i duch - oceniał gospodarz audycji Maciej Szajkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tany". Karolina Cicha z nową płytą w kooperacji z Kayah i Czarnecką

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 12:49
- Było wiadomo, że ciśniemy w polkę, disco-polkę, cytaty z Janowa - opowiada o pracy nad krążkiem Karolina Cicha. - Zapędzam się w różne rejony, ale tak naprawdę od paru lat konsekwentnie inspiracją mojej muzyki jest Podlasie. 
rozwiń zwiń