"Tajemnica twierdzy szyfrów" na Blu-ray

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2010 08:00
Patronat "Czwórki". Najbardziej widowiskowy serial ostatnich lat "Tajemnica twierdzy szyfrów" już na Blu-ray. Wielkie, trzymające w napięciu widowisko historyczne. Ekranizacja bestsellerowej powieści Bogusława Wołoszańskiego.
Audio

Walka wywiadów, która może zminić bieg wojny

„Tajemnica twierdzy szyfrów” to zrealizowana z rozmachem i dbałością o historyczne realia opowieść o walce wywiadów w czasie II Wojny Światowej. W serialu, porównywanym przez krytyków do kultowej „Stawki większej niż życie”, główną rolę zagrał Paweł Małaszyński, a partnerują mu najlepsi i najpopularniejsi polscy aktorzy, m.in. Borys Szyc, Cezary Żak, Jan Frycz i Karolina Gruszka.  „Tajemnica twierdzy szyfrów” powraca na Blu-ray w zachwycającej jakości Full HD dzięki Galapagos Films.

Serial powstał za 10 milionów złotych. To jedna z największych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Cykl powstał na podstawie powieści Bogusława Wołoszańskiego – dziennikarza i popularyzatora histori, autora m.in. programu "Sensacje XX wieku”, który „Twierdzą...” zadebiutował jako scenarzysta i producent.

Prace na planie serialu rozpoczęły się w marcu 2006 roku. Zdjęcia do „Tajemnicy twierdzy szyfrów” realizowano na zamku Czocha, zamku w Książu oraz w Osówce, Wałbrzychu, Szczwnie-Zdroju, Walimie, Włodarzu, Lubomierzu i Leśnej.

"Tajemnica twierdzy szyfrów" to serial, w którym występują przede wszystkim mężczyźni, ale jest tam też kilka wyrazistych postaci kobiecych. Z Anną Dereszowską (filmową Anną Marią Solof) o jej bohaterce oraz z charakteryzatorką, która wyjaśni, jak wyglądała dama w latach czterdziestych, rozmawiała Olga Mickiewicz.


„Tajemnica twierdzy szyfrów” na Blu-ray do wygrania w "Czwórce".

Przez najbliższy tydzień słuchajcie audycji: "Stacja kultura", "Kalendarz Kulturalny", "Bed&Breakfast", "Czwarty wymiar", "Poranek", "W 4 oczy" i "Magazyn". Płyty z serialem rozdamy równiez na naszych profilach na Blipie i Facebooku.

Czytaj także

"Californication" w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2010 13:30
Pakiety DVD z rozdajemy w "Poranku", "Z kraju, świata i Kosmosu", "Stacji Kultura", "Bed&Breakfast" i "W 4 oczy". Na antenie Czwórki usłyszycie również ekskluzywne wywiady i reportaże z planu filmowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ręka Fatimy" - wygraj książkę

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2010 13:35
Nowa powieść autora "Katedry w Balceronie" pod patronatem Czwórki do wygrania w "Poranku", "Europejskim Kalendarzu Kulturalnym", "Stacji Kultura" i "W 4 oczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka zaprasza do Radia

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2010 09:10
18 września w ramach Dnia Otwartego Czwórka nadawała z plenerowego studia przed gmachem Polskiego Radia w Warszawie. Działo się!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Była sobie dziewczyna" na DVD

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2010 14:00
Patronat "Czwórki". Komedia romantyczna twórców przebojów "Był sobie chłopiec" i "Włoski dla początkujących" już na DVD. Film w rezyserii Lone Scherfiga można wygrać słuchając "Czwórki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka za sztukę

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 14:00
Akcja "Czwartego wymiaru". Wymieniaj, rozsyłaj, baw się. Zaczęło się od długopisu. A co teraz dacie za sweter Gruchy? :)
rozwiń zwiń