Moda rowerowa poprawia aerodynamikę kolarza

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 10:00
Dziś już prawie żaden rowerzysta amator nie nałoży zwykłego t-shirtu na przejażdżkę. Specjalna odzież sportowa pomaga uprawiać tę dyscyplinę sportu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Daxiao Productions

Zobacz także
shutterstock kobieta sukienka rower kwiaty 1200.jpg
Koktailowe, mini, a może w kwiaty? Sukienki na lato 2021

Kolorowe koszulki, spodenki, kosmiczne kaski - teraz tego typu stroje są widoczne na ulicach. Wysokiej klasy materiały syntetyczne nie chłoną potu, Specjalne membrany w spodniach i kurtkach przeciwdeszczowych odparowują pot, a jednocześnie zatrzymują deszcz z dala od skóry. Bielizna polarowa i wełniana grzeje, a dopasowany raglanowy krój strojów kolarskich poprawia aerodynamikę kolarza. Czy w takiej garderobie chodzi jedynie o praktyczność, czy może jednak o modę? 

Posłuchaj także:

W audycji odwiedzimy także profesjonalny salon braffiterki i sprawdzimy, na czym polegają świadczone tam usługi.

***

Na audycję z cyklu "Dajesz radę" w piątek (06.08) o godzinie 14.05 zaprasza Ada Janiszewska.

kul

Czytaj także

Dokąd na rowerze? Do Nowej Huty i na zajęcia jogi

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 09:44
Pomysł na aktywne zwiedzanie Nowej Huty narodził się cztery lata temu. - Do oglądania architektury Nowej Huty dołączyliśmy wysiłek fizyczny, czyli przygotowaliśmy specjalne trasy rowerowe i spływy kajakowe - opowiada Marcin Pawlik z Nowa Huta Travel. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Flatland. Breakdance na rowerze

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 13:00
Flatland to akrobacje rowerowe na płaskiej powierzchni. Sport pojawił się w Stanach Zjednoczonych w latach 50. ubiegłego wieku i osiągnął szczyt popularności w latach 90. Jednak wraz z rozwojem innych dyscyplin rowerowych, gdy coraz więcej osób z BMX-ami dołączało do skaterów, styl flatland odchodził w cień.
rozwiń zwiń