Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 22:40
To dodatek bez którego trudno wyobrazić sobie wakacje. Okrągłe, owalne, kwadratowe, duże, małe, a może podłużne? Oprawki szerokie, wąskie, a może "druciane"? Sprawdzamy, jak dobierać okulary przeciwsłoneczne i jakie formy są obecnie w modzie. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/vvvita

Najwierniejszym towarzyszem wakacji są okulary przeciwsłoneczne. Nie tylko chronią oczy przed światłem słonecznym, ale również odpowiednio dobrane dodają naszemu wyglądowi szyku. Coraz częściej przykładamy wagę do tego, żebyśmy w okularach wyglądali jak najlepiej.

- Dużo łatwiej dobiera się okulary przeciwsłoneczne niż zwykłe. Gdy będą dobrze dobrane do twarzy i będą dobrze przylegały, to w zasadzie później jest łatwiej - mówi Patrycja Grzybowska stylistka opraw okularowych. - Musimy zadbać o to, żeby były wystarczająco duże, potem możemy się zastanawiać czy wolimy coś bardziej szalonego, czy klasycznego.

Posłuchaj
17:01 Czwórka/Dajesz Radę - okulary 23.07.2021.mp3 Jak dobrać okulary radzi styliska oprawek Patrycja Grzybowska (Dajesz Radę/Czwórka)

 

Jak mówi specjalistka również w okularowej modzie występują "małe czarne" w okularach, które zawsze będą dobrze wyglądały, są też te które nie będą pasowały. - Można powiedzieć, że im bardziej nietypowe, nieregularne kształty okularów, tym ciężej dopasować je do twarzy, bo swoją nienaturalną bryłą czasem nie chcą współgrać z rysami - wyjaśnia. - Plusem mody okularowej jest to, że ona powoli wchodzi i długo wychodzi, dlatego można powiedzieć, że nadal są modne okrągłe okulary, a są modne już od około 7 lat.

opalanie plaża 1200.jpg
Dieta przed opalaniem. Czy to ważne?

Posłuchaj także:

Okularami, które zawsze dobrze wyglądają są spokojne okulary w kształcie regularnego, kociego oka. - Wystarczy, że dobrze wybierzemy rozmiar i one zawsze się dobrze w przypadku kobiet sprawdzają - i to jest właśnie ta "mała czarna" wśród okularów - tłumaczy gość audycji. - Coraz częściej pojawiają się grube zauszniki, sprawdzają się zwłaszcza w okularach słonecznych, bo zakrywają nam dopływ promieni słonecznych do oka. Oprócz tego, że ładnie wyglądają też mają funkcję ochraniająco-zasłaniającą.

Posłuchaj także:

Moda to zabawa, a dobrze dobrane okulary mogą dodać lub odjąć lat, mogą dodać szyku, lub pazura. Dzięki nim możemy bawić się swoim wizerunkiem. Jakie są najmodniejsze okulary tego sezonu? - Na razie królują delikatne zaokrąglone formy, ale one już powoli są wypierane przez wyraźniejsze kształty, takie jak kwadraty i wyraźnie kształty geometryczne, które pojawiają się coraz częściej - wyjaśnia stylistka. - Na razie jesteśmy w procesie wymiany tych okularów na nowe. Popularne są formy mocne, oparte na wielobokach, lub kwadratach. Coraz częściej można je spotkać na ulicach naszych miast.

Jednak jak radzi specjalistka tak naprawdę każdy z nas musi przymierzyć okulary i zobaczyć jak do nas pasują i czy się dobrze w nich czujemy.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

ProwadziAdrianna Janiszewska

Gość: Patrycja Grzybowska (stylistka opraw okularowych)

Data emisji: 23.07.2021

Godz. emisji: 14.09

aw/kd

Czytaj także

Plus size na plusie. "Możemy wyglądać tak, jak chcemy"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 18:00
Zapanowała moda na rozmiar plus size. Ashley Graham, Jill Kortleve, Barbie Ferreira, Crystal Renn podbijają Instagram i światowe wybiegi, a projektanci coraz częściej oferują kreacje nie tylko dla osób w rozmiarze XS.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak dbać o stopy? "Regularność, dobre obuwie i kosmetyki"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 20:21
- Nasze stopy lubią lato, bo lubią chodzenie na bosaka po różnego rodzaju podłożu, na przykład na piaszczystej plaży. O stopy warto jednak dbać cały rok, by potem wiosną nie musieć robić specjalistycznych zabiegów przed założeniem sandałków - tłumaczyła Ewa Kopaczewska, specjalista ds. podologii z Poradni Chorób Stopy.
rozwiń zwiń