Bezpieczny smartfon podczas wakacji? Robisz to dobrze?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2023 10:57
Planujesz wyprawę przez mazurskie jeziora albo nad morze i zastanawiasz się, czy twój telefon będzie bezpieczny podczas tej przygody? Podpowiemy kilka rozwiązań.
Jak skutecznie zabezpieczyć swój telefon w czasie wakacji?
Jak skutecznie zabezpieczyć swój telefon w czasie wakacji?Foto: Shutterstock.com/tuaindeed

Wakacje to dobry czas na to, aby pomyśleć o zabezpieczeniu telefonu. Przed wyjazdem warto zastanowić się, czy warunki, w jakich będziemy z niego korzystać, będą dla niego bezpieczne. Dlatego po godz. 17.15 w Czwórce sprawdzimy, czy i jak smartfony sprawdzają się w niecodziennych sytuacjach podczas polskich i zagranicznych wycieczek. Jak się okazuje, według badan, nawet 71 proc. Polaków podczas wakacji wyciąga smartfona od 2 do 5 razy na godzinę. Zakładając, że jesteśmy aktywni około 16 godzin dziennie, odświeżamy w tym czasie ekran nawet 80 razy. Są i tacy, którzy na urlop smartfona nie biorą.

Dlatego w poniedziałkowe popołudnie podpowiemy, w jaki sposób elektroniczny sprzęt może zachować się w trakcie podróży motorówką kanałem mazurskim, plażowania czy wędrówki po górskich szczytach. Wraz z ekspertami poszukamy także odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób najczęściej dochodzi do awarii i jak się przed usterkami chronić. Gościem Czwórki będzie Mateusz Norek z iMad.

Sprawdź także:

Po 17.45 zapraszamy do zdobycia naszych wyjątkowych Czwórkowych gadżetów - Gdzie jesteś? Daj znać!

18.15 Sztuczna inteligencja napisała zakończenie "Pieśni lodu i ognia". To jeden z fanów "Gry o Tron" postanowił sprawdzić czy AI da sobie radę ze stworzeniem satysfakcjonującego zakończenia serii książek George'a R. R. Martina. Ta sytuacja będzie punktem wyjścia do dyskusji o tym, czy ChatGPT zastąpi w przyszłości pisarzy. 

Zapraszamy również na serwis muzyczny po godz. 18.30, który przygotuje Adam Smolarek

***

Na audycję z cyklu "Reset" w poniedziałek (31.07) o godzinie 17.00 zaprasza Mateusz Kulik

Czytaj także

Wakacje z pupilem. "Spraw, by dla niego lato też było frajdą"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 19:17
Niektórzy zabierają czworonogi na wakacje ze sobą, inni wolą zostawić pupila w domu, pod opieką bliskich lub zawożą swoich podopiecznych m.in. do specjalnego hotelu dla zwierząt. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyjeżdżasz na wakacje? Oblicz swój ślad węglowy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2023 15:25
O tym, jak obliczyć ślad węglowy, jaki pozostawimy, wybierając się w wakacyjną podróż, powiemy w środowy poranek. Zajrzymy też do Lublina. 
rozwiń zwiń