Karaś w wodzie. La Manche, Jeziorak, teraz Bałtyk

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 13:59
- Przepłynięcie kanału La Manche zajęło mi ponad 8 godzin, to 40 kilometrów. Najtrudniejsza była walka z zimną wodą i parzącymi meduzami - opowiada Sebastian Karaś, który przygotowuje się do przepłynięcia trasy Bornholm - Kołobrzeg.
Audio
  • Sebastian Karaś, pływak w rozmowie z Piotrem Galusem opowiada o swoich pływackich wyczynach i planie przepłynięcia 100 km przez Bałtyk (4 bieg/Czwórka)
Sebastian Karaś - marzy by przepłynąć Bałtyk
Sebastian Karaś - marzy by przepłynąć BałtykFoto: Rajmund Nafalski

Sebastian Karaś pływa od 8 roku życia. Pasją zaraziła go mama. Od tamtej pory zdobył 50 medali mistrzostw Polski, jest członkiem kadry narodowej i reprezentantem ligi francuskiej.

- Stawiam sobie coraz trudniejsze wyzwania - mówi gość Czwórki. - Podczas pokonywania La Manche miałem chwile słabości, już chciałem wychodzić z wody - opowiada.

Po pokonaniu 40 km między Anglią, a Francją Sebastian Karaś wygrał Otyliadę, a także przepłynął Jeziorak (27 km), najdłuższe jezioro w Polsce. Na sierpień 2016 roku planuje przepłynięcie Bałtyku - w tym celu trenuje codziennie, tyje i stawia sobie nowe wyzwania. O tym, jaki ma plan na trasę Bornholm-Kołobrzeg i czy nie pokona go bałtycki chłód, opowiadał w rozmowie z Piotrem Galusem.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Sebastian Karaś (pływak)

Data emisji: 19.06.2015

Godzina emisji: 12.00

pj/mc

Czytaj także

Triathlon - sport, który rozwija całe ciało

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 17:20
W najbliższej audycji porozmawiamy o triathlonie, czyli dyscyplinie, która łączy w sobie pływanie, bieganie i jazdę na rowerze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ringo. Czy ta polska gra podbije świat?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 16:16
- Przy tej grze używamy całego ciała. Ringo może więc być samodzielną dyscypliną albo treningiem uzupełniającym dla innych aktywności - mówiły w Czwórce Ania Wangryn i Ada Trawczyńska, ubiegłoroczne mistrzynie Polski w ringo.
rozwiń zwiń