Które sztuki walki są odpowiednie dla kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 16:32
Kiedyś Agnieszka Rylik, później Iwona Guzowska, a teraz Joanna Jędrzejczyk przecierają szlaki młodym kobietom zainteresowanym sztukami walki. Łamią stereotyp, że to sport zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn.
Audio
  • Cezary Kasprzak o sztukach walki kobiet (4 Bieg/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ SG SHOT

szczepan figat siedzenie 1200.jpg
Życie na siedząco. Co każdy z nas powinien wiedzieć, by być zdrowym?

Czego szukają kobiety na zajęciach sztuk walki i lekcjach samoobrony? Zdaniem Cezarego Kasprzaka trenera ze szkoły Red Tiger chodzi głównie o bezpieczeństwo. - Na lekcjach samoobrony pojawiają się zarówno osoby bardzo młode, jak i te w wieku dojrzałym. Większość chce nauczyć się łatwych i szybkich technik, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo - przekonywał.

Czym jest wushu i dlaczego zdaniem rozmówcy Piotra Galusa jest najlepszą dyscypliną dla debiutantów? Czy to prawda, że do uprawiania sztuk walki świetnym przygotowaniem jest... aerobik? Czego poza technikami asekuracyjnymi można nauczyć się na lekcjach samoobrony?

Cezary Kasprzak Dla osób, które nie miały do tej pory kontaktu ze sztukami walki polecam na początek kick-boxing i wushu. Pozwalają na poznanie podstawowych technik bokserskich i przygotowują sportowca psychicznie

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Cezarym Kasprzakiem, który m.in. wyjaśniał, w jaki sposób przygotować swój organizm do treningu. W nagraniu też rozmowa z Joanną Jędrzejczyk, która opowiadała, co motywuje ją do codziennej rutyny związanej z ćwiczeniami kondycyjnymi oraz dla kogo sztuki walki są odpowiednim sportem.

Cezary Kacprzak (Red Tiger) Cezary Kacprzak (ze szkoły Red Tiger)

***

Tytuł audycji: 4. bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Cezary Kacprzak (trener ze szkoły Red Tiger)

Data emisji: 10.12.2017

Godzina emisji: 10.14

ac/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Capoeira. Sztuka walki ukryta w tańcu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 13:00
Tym razem w "4 biegu" wyruszyliśmy na warsztaty Capoeiry w Tęczy, a członkowie tej grupy, która od roku wspólnie trenuje, podróżuje, bawi się i spędza czas, opowiedzieli nam, na czym dokładnie polega ta niezwykła sztuka walki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boks pod krawatem, czyli trening na poziomie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 16:07
Boks to sport, który kojarzy się z chaotycznym biciem, krwią, połamanymi nosami. Okazuje się jednak, że można tę dyscyplinę trenować zupełnie inaczej. - Chodzi przede wszystkim o wyrabianie hartu ducha i pewności siebie - mówi Michał Łagunionok, jeden z twórców "Kursu obrony przed chamstwem".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

T-Line, czyli ćwiczenia z deskorolką. "Trudne, ale bezpieczne"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 12:00
Tomir Nowak wymyślił T-Line, czyli dyscyplinę, w której - dzięki wykonywaniu ćwiczeń z deskorolką, równorzędnie na obie strony ciała - wyrównujemy siłę i napięcie mięśniowe kończyn.
rozwiń zwiń