X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szkocja niepewna swojej przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 08:00
18 września w Szkocji odbędzie się referendum, które zdecyduje o przyszłości tego kraju. Dowiemy się, czy Szkocja pozostanie częścią Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, czy też stanie się autonomicznym państwem.
Audio
  • Referendum 18 września zdecyduje o przyszłości Szkocji. Sondaże wskazują, że liczyć się będzie naprawdę każdy głos (Czwórka/Europejski Lunch)
Szkocja niepewna swojej przyszłości
Foto: Wikipedia, lic. CC/James F. Perry

W ostatnich tygodniach stale wzrasta odsetek Szkotów chcących niepodległości. W tej chwili sondaże wskazują, że zwycięstwo jednej z opcji może być naprawdę minimalne. - Społeczeństwo jest podzielone pół na pół. Na ten moment niezwykle trudno jest wyrokować, jakie będą wyniki - przekonywał w "Europejskim Lunchu" Przemysław Biskup z Instytutu Europeistyki UW. Jeśli w wyniku referendum Szkoci zdecydowali by się odłączyc od Wielkiej Brytanii, proces ten trwałby dwa lata. Przez ten okres kraj byłby wciąż częścią Zjednoczonego Królestwa.
PRZECZYTAJ TEŻ: Wolny rynek to jedna z podstaw UE

Szkocja liczy sobie ok. 5,3 mln mieszkańców. 55 tys. osób w tej grupie jest pochodzenia polskiego. Czy nadchodzące głosowanie może zmienić coś w ich sytuacji? - Przez najbliższe dwa lata na pewno nie. Co będzie potem, o ile oczywiście Szkoci zdecydują się na odłączenie, nikt tak naprawdę w tej chwili nie wie. Taki scenariusz w warunkach Unii Europejskiej nie miał jak dotąd miejsca, stąd niezwykle trudno wróżyć, co tak naprawdę się wydarzy? - skomentował Biskup.
Więcej o sytuacji w Szkocji - w nagraniu "Europejskiego Lunchu".
ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Atrakcyjny Londyn?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 18:00
Rozpoczynające się igrzyska w Londynie to okazja do spojrzenia na jednego z najbardziej sceptycznych członków UE. W "Śniadaniu europejskim" sprawdziliśmy, czy to miasto to wciąż atrakcyjne miejsce emigracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkocja chce niezależności od Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 17:50
18. września 2014 roku może stać się wyjątkową datą w historii Europy. Szkocja chce odłączyć się od Wielkiej Brytanii i stworzyć suwerenne państwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania bez Szkocji? Cameron leci do Edynburga: Zjednoczone Królestwo powinno zostać razem

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 15:05
Brytyjski premier David Cameron oraz przywódcy Liberalnych Demokratów i laburzystów udadzą się w środę do Edynburga, by prowadzić kampanię przeciw oderwaniu się Szkocji od Zjednoczonego Królestwa.
rozwiń zwiń