X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
referendum w Szkocji

RAŚ śladem szkockich separatystów?

Większość Szkotów w referendum niepodległościowym opowiedziała się za pozostaniem w Wielkiej Brytanii. Choć zwolennicy odłączenia się Szkocji od Zjednoczonego Królestwa ponieśli porażkę, sam fakt przeprowadzenia referendum jest istotny i rodzi pytania odnośnie przyszłości innych regionów Europy. Nastroje separatystyczne nasiliły się m.in. w Katalonii, wróciła także kwestia Ruchu Autonomii Śląska.
Zobacz więcej na temat:  polityka referendum w Szkocji Szkocja śląskie Wielka Brytania

Referendum w Szkocji: są dwa scenariusze dla funta

Wszystko wskazuje, że noc z czwartku na piątek rano, gdy spodziewane są wyniki czwartkowego referendum w sprawie odłączenia Szkocji od W. Brytanii, będzie bardzo nerwowa dla dilerów walutowych. Do tego czasu muszą bowiem brać pod uwagę dwa scenariusze dotyczące funta. Albo, po zachowaniu jedności, wrócą mu siły, albo, w przypadku secesji, mocno stanieje. A to oznacza, że Polacy pracujący na Wyspach dostaną za niego w Polsce 5,20 zł.
Zobacz więcej na temat:  dolary referendum w Szkocji Szkocja Wielka Brytania