Hiszpania. Bezrobotni mają dość życia w biedzie

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 12:50
Młodzi Hiszpanie walczą o swoją przyszłość, bo tak jak Grecy mają dość zaciskania pasa. O sytuacji w tym kraju w "Europejskim Lunchu".
Młody bezrobotny na ulicy w Madrycie
Młody bezrobotny na ulicy w MadrycieFoto: sxc.hu

Prawie jedna czwarta zdolnych do pracy Hiszpanów jest bezrobotna. Co z tego, że statystyki pokazują, że Hiszpania wychodzi z siedmioletniego spowolnienia gospodarczego jako jeden z najszybciej rozwijających się krajów w strefie euro, skoro tego wyjścia z recesji nie odczuwają mieszkańcy półwyspu, zwłaszcza młodzi. O trudnej sytuacji w tym kraju porozmawiamy w poniedziałkowym "Europejskim Lunchu".

Gościem audycji będzie Krystalina Georgiewa, komisarz ds. budżetu i zasobów ludzkich oraz wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, która zadeklarowała, że do końca jej kadencji kobiety będą stanowić 40 proc. osób na najwyższych stanowiskach w KE. Jak wygląda procentowo układ sił między kobietami i mężczyznami w instytucjach UE? W jakich obszarach dominują? W audycji powiemy też o przykładach działań UE, zwalczających dyskryminację wśród kobiet w życiu codziennym.

***

Na "Europejski Lunch" zapraszamy w poniedziałek (09.02.) w godz. 13.00-14.00. Program poprowadzą Katarzyna Kornet i Michał Strzałkowski.

(kd)

Czytaj także

"Unia Europejska: pracujemy dla ciebie" - kampania dla przedsiębiorczych

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 15:09
Ruszyła polska edycja kampanii "Unia Europejska: pracujemy dla ciebie". - Zakładanie działalności gospodarczej powinno być szybkie i tanie - powiedziała - powiedziała Elżbieta Bieńkowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzułmanie w Polsce, czy powinniśmy się obawiać?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 07:30
- Wydaje nam się, że muzułmanów w naszym kraju jest sześć razy więcej niż w rzeczywistości - mówiła w Czwórce ekspertka. Czy nasz strach jest też na wyrost?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Belgijskie Mons Europejską Stolicą Kultury 2015

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 09:30
Belgijskie Mons to druga obok Pilzna Europejska Stolica Kultury 2015. Oficjalną inaugurację tego wydarzenia zaplanowano na 24 stycznia.
rozwiń zwiń