"Kino w trampkach", czyli filmy dla młodych widzów

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 17:40
W "Stacji Kultura" zaprosimy was na wyjątkowy festiwal. W programie najnowsze filmy z całego świata skierowane do młodzieży.
Zdaniem organizatorów festiwalu obecnie powstaje coraz mniej wartościowych filmów dla młodzieży
Zdaniem organizatorów festiwalu obecnie powstaje coraz mniej wartościowych filmów dla młodzieżyFoto: Glow Images/East News

Misją festiwalu jest pokazywanie ciekawych filmów przeznaczonych dla młodych ludzi i poruszających ich problemy. Filmy dla młodzieży wybierała grupa ośmiorga nastoletnich selekcjonerów.

Premierowo pokazany zostanie holenderski film "Książę" - opowiedziana z domieszką ironii historia nastolatków, którzy marzą o dużym pieniądzach i... całowaniu. Jednym z nich jest 17-letni, czarujący Ayoub, na zabój zakochany w dziewczynie dzielnicowego twardziela - Laurze. Swoją premierę będą miały także meksykański "Güeros" - film drogi, prezentujący różne oblicza Meksyku oraz holendersko-duńska produkcja "Nena" - poruszająca historia ekscentrycznej nastolatki i jej niepełnosprawnego ojca.

Wśród wydarzeń towarzyszących organizatorzy zaplanowali spotkanie z twórcami polskiego filmu młodzieżowego, który powstaje na podstawie książki Mariusza Szczygielskiego "Za niebieskimi drzwiami". Bedą też warsztaty dla studentów. Więcej o programie wydarzenia w najbliższej audycji.

***

Na "Stację Kultura" zapraszamy we wtorek (9.06) w godz. 10.00-11.00. Audycję prowadzi Katarzyna Dydo.

mat. pras./mg/kd

Czytaj także

Nowe Horyzonty. Przeżyj katharsis w kinie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 15:00
15. edycja Nowych Horyzontów to 350 filmów. - Wyliczyliśmy, że zapaleni kinomani w trakcie festiwalu mogą obejrzeć nawet 51 tytułów - mówi Marcin Pieńkowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wolontariat na festiwalu w Gdyni - przepustka do kariery

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 12:30
Trzeba kochać kino i lubić ludzi - to wystarczy, żeby zostać wolontariuszem 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Co roku jest kilkuset chętnych, a najlepsi, po studiach, dostają pracę w branży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: George Clooney w "Krainie jutra", "Plemię" i muzyczny "Eden"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 16:06
Krytyk Łukasz Muszyński zapraszał w Czwórce na familijne kino science-fiction, ukraiński dramat, który "kroi widza na kawałki" i historię młodego muzyka, który goni za marzeniami.
rozwiń zwiń