PlenAir jedzie do Częstochowy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 09:40
W środę, 22 października, Radiowa Czwórka przeniesie się do Częstochowy, gdzie odbędzie się zorganizowany przez Stację turniej szkół. W wydarzeniu wezmą udział zarówno uczniowie, jak i dziennikarze Programu 4 Polskiego Radia. Audycja "PlenAir" w godz. 11.00-13.00.
Częstochowa jest centralnym miastem aglomeracji częstochowskiej a także największym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i administracyjnym w subregionie północnym województwa śląskiego
Częstochowa jest centralnym miastem aglomeracji częstochowskiej a także największym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i administracyjnym w subregionie północnym województwa śląskiegoFoto: Yureksz/Wikipedia/CC

Radiowa Czwórka zaprasza na zacięty pojedynek, w którym zmierzą się uczniowie szkoły plastycznej i szkoły muzycznej w Częstochowie. W roli kapitanów ekip zadebiutują Czwórkowi dziennikarze –  Patryk Kuniszewicz i Piotrek Galus.
W programie również debata o tym, kim właściwie jest artysta. Czy sztuka to droga życiowa, pasja czy praca? Uczniowie przygotują dla siebie zadania specjalne, opowiedzą o wystawach, koncertach i inicjatywach. Artystyczne starcie to nie wszystko  –  uczestnicy zmierzą się także na boisku, gdzie rozegrają mecz koszykówki, w którym do wygrania będzie superpuchar Czwórki! Nie zabraknie lubianej przez słuchaczy Czwórkowej fotobudki i ciekawych konkursów.
Turnieje szkół z Radiową Czwórką będą się odbywać cyklicznie.
Zachęcamy do słuchania audycji "PlenAir" w najbliższą środę 22 października w godz. 11.00-13.00!
---
"PlenAir' to cykl wyjazdowych audycji Radiowej Czwórki. Program 4 odwiedza wybrane miejsca w kraju, popularne wśród młodych ludzi, skąd nadaje interaktywne, zróżnicowane tematycznie audycje. Na słuchaczy i uczestników imprez plenerowych czeka mnóstwo atrakcji, m.in. spotkania z dziennikarzami Radiowej Czwórki i ich ciekawymi gośćmi, animacje, konkursy i dużo dobrej muzyki.

Czytaj także

Do wspaniałej przygody jeden klik

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2014 13:42
Czujesz głód przygód, ale brak ci zmysłu organizacyjnego? Dziś nie stanowi to już problemu. W internecie bez problemu znajdziesz scenariusze gotowych wypraw. Na czym to polega?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesienią nie rezygnuj z aktywności fizycznej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 12:00
Choć wciąż jeszcze dopisuje pogoda, niebawem nastanie jesienna aura. Czy to oznacza, że na pół roku, aż do wiosny, możemy "odpuścić sobie” dbanie o kondycję? W żadnym wypadku! - Jeśli pogoda się zmienia, warto po prostu cieplej się ubrać i można spokojnie wyjść na przykład na rower - przekonuje Suza Joanna Bucior.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"PlenAir" zainaugurował rok akademicki w Białymstoku

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 14:45
W piękny październikowy piątek towarzyszyliśmy studentom Uniwersytetu w Białymstoku podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego. Odwiedzili nas studenci z samorządu uczelnianego, kół naukowych i dowiedzieliśmy się, jak organizuje się życie kulturalne.
rozwiń zwiń