Zimowy "PlenAir". Byliśmy w Kluszkowcach!

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 12:09
W piątek 27 stycznia ekipę Czwórki można było spotkać w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski Kluszkowce, skąd dziennikarze relacjonowali zawody AZS Winter Cup w audycji "PlenAir". Na miejscu na uczestników czekało wiele atrakcji.
Audio
  • Czwórka na AZS Winter Cup w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski Kluszkowce (PlenAir/Czwórka)
Już w piątek, 27 stycznia w Kluszkowcach zagości Czwórka
Już w piątek, 27 stycznia w Kluszkowcach zagości CzwórkaFoto: mat. pras.

AZS Winter Cup to zawody popularyzujące narciarstwo alpejskie w środowisku młodzieży studenckiej, zrzeszonej w Akademickim Związku Sportowym. W ciągu kilkunastu lat, z ligi dla nielicznej grupy zapaleńców, Winter Cup stał się najsilniej obsadzoną, cykliczną imprezą narciarską w kraju. W Akademickim Pucharze Polski startuje ponad sto zawodniczek i zawodników, spośród których wyłonieni zostają najlepsi narciarze. Równie ważnym aspektem zawodów jest integracja środowiska młodzieży akademickiej oraz propagowanie zasady fairplay.

Zobacz więcej: audycje plenerowe w Czwórce <<<

Do startu w zawodach finałowych uprawionych jest 40 najlepszych kobiet i 60 najlepszych mężczyzn według rankingu po zawodach eliminacyjnych. AZS Winter Cup jest rozgrywany w następujących konkurencjach: slalom gigant kobiet i mężczyzn, slalom kobiet i mężczyzn. AZS Winter Cup 2016/2017 odbywa się w ramach obchodów 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie, nad którymi patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Imprezę w Kluszkowcach szeroko relacjonowała cyfrowa Czwórka w ramach swojego cyklu "PlenAir", czyli wyjazdowych audycji realizowanych z plenerowego studia radiowego, w którym spotyka się ze swoimi słuchaczami. W piątek 27 stycznia reporterzy stacji zaprosili do zabawy uczestników zawodów, kibiców i słuchaczy. Nie zabrakło animacji, konkursów z nagrodami, a w kultowej fotobudce można było sobie zrobić śmieszne zdjęcie. Od godz. 12.00 nadawaliśmy audycję ze stoku, na którym byli: Patryk KuniszewiczNorbert Michalak i Grzegorz Nowaczyk, a o sprawną realizację na miejscu zadbała Justyna Janas.

W audycji Czwórkowi dziennikarze rozmawiali ze zwycięzcami zawodów, zapytali też kibiców i innych narciarzy o warunki do jazdy, ich sposoby na przygotowanie do zimowego sezonu, a także o plany na ferie na śniegu. Nie zabrakło również tematów takich, jak bezpieczeństwo na stoku - m.in. GOPR-owcy opowiadali o ratowniczym sprzęcie, ich umiejętnościach, a także narciarskim "BHP", czyli bezpiecznej jeździe.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji oraz śledzenia relacji z "PlenAira" na Czwórkowym Facebooku, Instagramie i Snapchacie.

***

Od września ub.r. Czwórki można słuchać w Internecie na stronie czworka.online, w smartfonach po ściągnięciu darmowej, dostępnej na wszystkich platformach aplikacji "Polskie Radio" oraz w cyfrowych radioodbiornikach.

mat. pras./kd/jsz

Czytaj także

Postcrossing - podróże na kartkach pocztowych

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 15:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Pater i jego niezwykłe podróże wgłąb Rosji

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 17:16
- Już dwa dni po powrocie do Polski zaczynam myśleć o kolejnej wyprawie - mówił w Czwórce Michał Pater, autor jednego z pierwszych w Polsce YT kanałów podróżniczych "Autostopem Na Koniec Świata".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zrobić dobry film snowboardowy?

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 15:28
Adrian Smardz, założyciel Anonimowych Alternatywnych Filmów i snowboardzista, zajął się filmowaniem i montażem, gdy po kontuzji przez pewien czas nie mógł wyjść na stok. – Nie trzeba sprzętu, liczy się kreatywność i dobre chęci – mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń