Joga na trawie - "PlenAirowe" wyzwanie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 13:09
Zaprosiliśmy Was na stołeczną Kępę Potocką, by wspólnie uprawiać jogę na trawie. Udowadniamy, że warto bawić się i ćwiczyć jednocześnie, a przy tym zadbać o kondycję i zdrowie. - Joga to nie tylko sport, ale styl życia i filozofia, którą warto poznać i praktykować - mówiła joginka Olga Butkiewicz. 
Joga na trawie - Michał Piwowarek i Olga Butkiewicz
Joga na trawie - Michał Piwowarek i Olga ButkiewiczFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Dziennikarzy Czwórki spotkać było można na świeżym powietrzu. Z ekspertami rozmawialiśmy o dobroczynnych właściwościach jogi. Jak przekonywała Magdalena Bańkowska, prezes Fundacji Wybieram Zdrowie, joga jest dla wszystkich i każdy może jej spróbować. - Tworząc to wydarzenie chciałyśmy pokazać, że by ćwiczyć jogę nie trzeba być bardzo rozciągniętym i wygimnastykowanym - mówiła ekspert. - Joga to też sposób, by o siebie zadbać, wyciszyć się i uspokoić myśli. 

Jak podkreślała, joga to świetny sposób na to, by zachować zdrowie. - Tylko od nas samych zależy, jaki będzie stan naszego zdrowia. Większość chorób, z którymi zmagają się współczesne społeczeństwa to choroby cywilizacyjne, np. zwyrodnienie stawów, czy cukrzyca. Joga pomaga ich uniknąć - tłumaczyła gość Czwórki.

Posłuchaj
55:18 2020_10_03 12_04_43_PR4_Plenair.mp3 Czwórka ćwiczy jogę na trawie - sprawdzamy, co daje joga i jak uprawiać ją prawidłowo (PlenAir/Czwórka) 

Akcja Joga na trawie - Magdalena Bańkowska i Michał Piwowarek Akcja Joga na trawie - Magdalena Bańkowska i Michał Piwowarek

Zobacz także: 

plener.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Spotkania PlenAirowe w Czwórce

Mówiła także o filozofii, która pozwoli na szczęśliwe i dobre - jej zdaniem - przeżycie swoich dni. - Przede wszystkim nie pędźmy, bo wyścig do niczego dobrego nie prowadzi. Warto przeżyć życie świadomie, jeść posiłki powoli, wszystkimi zmysłami - mówiła Magdalena Bańkowska. - Zachęcam do praktyki wdzięczności, za to co mamy i za nasze codzienne wybory.

Czytaj także: 

W programie sprawdziliśmy także, czym jest palo santo i jak ćwiczy się tzw. jogę inkluzywną. - W sytuacjach stresowych warto zatrzymać się i wziąć kilka głębokich wdechów. Joga jest dla wszystkich, ale nie róbmy niczego na siłę. Treningi warto dostosować do możliwości i potrzeb własnego ciała - mówiła Olga Butkiewicz. Jak podkreślała, joga to nie tylko sport, ale styl życia i filozofia, którą warto poznać i praktykować. - Rozumiemy jogę, jako praktykę fizyczną, a to dużo więcej: to jak podchodzimy do życia i traktujemy innych ludzi - tłumaczyła gość Czwórki. - Joga pomaga opanować myśli i nie nadawać im zbyt dużego znaczenia. Joga pomaga "być spokojnie".

Na warszawskiej Kępie potockiej spotkać można było także reprezentację Czwórki. Swoich sił w jodze, obok Michała Piwowarka próbowali też Mateusz Kulikoraz raper i dziennikarz muzyczny naszej stacji Michał "Numer Raz" Witak.

***

Tytuł audycji: "PlenAir"

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Magdalena Bańkowska (prezes fundacji Wybieram zdrowie), Olga Butkiewicz (joginka, nauczycielka prawidłowego oddychania)

Data emisji: 03.10.2020

Godzina emisji: 12.05

kd

Czytaj także

II Żeglarskie Mistrzostwa Polski Youtuberów. "Szwagier rządzi"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 10:30
Za nami III Żeglarskie Mistrzostwa Polski Youtuberów. Ekipa Czwórki była na miejscu, rozmawiała z uczestnikami i sprawdziła, który z nich jest największym wilkiem morskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka w podcastach. Słowiański cyberpunk i ultrakrepidarianie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 12:35
W tym tygodniu sprawdzimy, ile zarabia ksiądz, na czym polega słowiański cyberpunk według pisarza Michała Gołkowskiego i kim są ultrakrepidarianie. Porozmawiamy też z Biegowym wariatem, który właśnie powrócił z Japonii i coachem, który "kołczuje" ateistów.
rozwiń zwiń