X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyfrowi nomadzi. Życie bez adresu, ale z celem

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 13:57
Zamiast siedzieć w biurach - pracują na plażach, górskich stokach, w restauracjach, albo własnych sypialniach. Nie posiadają stałego adresu, ani etatu, za to mają wielki bagaż doświadczeń.
Audio
  • Jak żyją i pracują na co dzień cyfrowi nomadzi? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Życie cyfrowych nomadów to nie nieprzerwane wakacje - przekonywała Natalia Hatalska
Życie cyfrowych nomadów to nie "nieprzerwane wakacje" - przekonywała Natalia HatalskaFoto: Shutterstock.com/Anton Watman

Natalia Hatalska Dla nomadów najważniejszą rzeczą jest wolność, niezależność. To coś, co pcha ich w życiu do przodu. To ludzie bardzo uporządkowani i bardzo sumienni, którzy wiedzą, że nie mogą "zawalać terminów"

Raport Natalii Hatalskiej "Wędrowcy XXI wieku. Cyfrowi nomadzi" jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytania, kim są i czego poszukują współcześni nomadzi. - To grupa, wokół której jest wiele mitów: uważa się, że to freelancerzy, najczęściej mężczyźni. A tak naprawdę to zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w wieku 25-44 lat. Większość z nich jest w związkach - mówiła Hatalska. Podkreślała, że ludzie ci wykonują różne zawody, m.in. fotografa, tłumacza, nauczyciela, czy blogera, ale elementem łączącym ich są nowe technologie. - Używają ich, bo ten styl życia nie byłby bez nich możliwy. Ale nie definiują się poprzez technologie, a przez wartości, m.in. niezależność.

Szacuje się, że do 2035 roku do miana cyfrowych nomadów będzie można zaliczyć nawet miliard osób na całym świecie. Jak wygląda tryb pracy i życia tych ludzi? O tym także mówiła Natalia Hatalska. Tłumaczyła także, jak niektórym nomadom udaje się połączyć podróżowanie ze stałą pracą w korporacji i opowiadała, dlaczego tak wielu nomadów na cel swoich podróży wybiera Tajlandię.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Gość: Natalia Hatalska (badaczka trendów)

Data emisji: 10.02.2017

Godzina emisji: 7.10

kd/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sekretarka. "Funkcja o znaczeniu strategicznym dla firmy"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:41
Co by się stało, gdyby nagle w jednej chwili wszystkie asystentki i sekretarki postanowiły rzucić pracę, albo zastrajkować? - Świat przestałby działać! - mówi w Czwórce Agnieszka Korach z Akademii Asystentek i Sekretarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wewnętrzna jędza. Kim ona jest i jak ją ujarzmić?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 11:30
- Jędza to jest nasza fałszywa wewnętrzna przyjaciółka, która nie wierzy w nasze zdolności i próbuje nas asekurować przed upadkiem - tłumaczyła w Czwórce Joanna Godecka, coach i terapeutka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żyj nieobojętnie. Bądź jak Erin Brockovich

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 12:30
Dostaje tysiące maili i podobno wszystkie czyta. Była miss Kalifornii ma niewyparzony język, wybuchowy temperament i filmową twarz, która należy do Julii Roberts.
rozwiń zwiń