Co najbardziej uszczęśliwia kobiety?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:04
Polki najbardziej zadowolone są ze swojej sytuacji rodzinnej i stanu zdrowia - wynika z badań przeprowadzonych przez Kantar TNS. Jednak niemal połowa z nich nie jest zadowolona ze swojego ciała, część także czuje wyrzuty sumienia m.in. po złamaniu diety.
Audio
  • Szczęście Polek - na czym polega? Rozmowa z Ewą Kurowską i Magdaleną Chorzewską (Dzień Kobiet/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Rawpixel.com

Krzysztof Liegmann Jakub Jamrozek Czwórka 1200x660.jpg
Radość z małych rzeczy. "101 sposobów na szczęście"

- Polka szczęśliwa jest pewna siebie, zadowolona ze swojego wyglądu. Nie przejmuje się opinią innych i ma poczucie, że wszystko, co sobie zaplanuje uda jej się zrealizować. Niestety, takie kobiety to tylko 21 proc. z nas - mówiła Ewa Kurowska. - Pozostała część wykazuje zachowania dość skrajne: pesymistyczne, bądź bardzo hedonistyczne, nie baczą m.in. na swoje zdrowie i bezpieczeństwo - przekonywała, i tłumaczyła, że w polskim społeczeństwie kobiety "podzielić można" na konkretne grupy ze względu na życiowe postawy, m.in. poszukiwaczki równowagi, zagubione pesymistki, czy niepewne perfekcjonistki. - Próbujemy doskoczyć do poprzeczki, którą bardzo wysoko sobie stawiamy, i do której prawdopodobnie nigdy nie uda nam się doskoczyć - tłumaczyła Magdalena Chorzewska.

Magdalena Chorzewska Szczęście to samoakceptacja, wsłuchiwanie się w swoje potrzeby, podejmowanie decyzji w zgodzie ze sobą i wiedza, co jest dla nas dobre, zamiast dostosowywania się do społecznych trendów czy przykazań rodziny

A co najbardziej unieszczęśliwia Polki, co chciałyby one zmienić w swoim życiu i dlaczego wciąż porównują się one do znanych trenerek personalnych? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Gość: Ewa Kurowska (dietetyczka), Magdalena Chorzewska (psycholożka)

Data emisji: 28.04.2017

Godzina emisji: 8.20

kd/jsz

Czytaj także

Wewnętrzna jędza. Kim ona jest i jak ją ujarzmić?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 11:30
- Jędza to jest nasza fałszywa wewnętrzna przyjaciółka, która nie wierzy w nasze zdolności i próbuje nas asekurować przed upadkiem - tłumaczyła w Czwórce Joanna Godecka, coach i terapeutka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z klasą na luzie", czyli savoir-vivre na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 17:14
- Dobre maniery zostały stworzone po to, by ułatwiać nam życie. Jeśli znamy reguły gry w danej sytuacji, łatwiej nam funkcjonować, bo przede wszystkim sami przed sobą czujemy się pewniej - mówił w Czwórce Adam Jarczyński, autor książki "Z klasą na luzie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka mówienia "nie" a "magia olewania"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 11:05
- Często trudno nam sobie wyobrazić sytuację, w której komuś odmawiamy, a przełożenie tego w czyn dla niektórych może być męką. Automatycznie pojawia się w naszej głowie myśl: "nie będą mnie lubić" - tłumaczyła w "Dniu Kobiet" psycholożka Barbara Zych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"O dobrym jedzeniu. Opowieści z pola, ogrodu i lasu"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 10:30
- To jak nasi przodkowie uprawiali rośliny i hodowali zwierzęta miało głęboki sens - mówiła Agata Michalak, autorka książki, której bohaterowie zdecydowali się porzucić etaty w korporacjach i zacząć nowe życie na łonie natury.
rozwiń zwiń