Ciekawostki - trzmiele, jajka, kurza skórka

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 13:00
Czy można "odgotować" ugotowane jajko? Czy trzmiele idą spać na zimę? O to zapytaliśmy studentów i ekspertów w "Nawiedzonych".
Audio
  • Czy trzmiele odlatują na zimę i czy można odgotować jajka? (Nawiedzeni/Czwórka)
Czy trzmiele zasypiają na zimę? - to jedno z pytań, na które odpowiedź padła w poniedziałkowych Nawiedzonych
Czy trzmiele zasypiają na zimę? - to jedno z pytań, na które odpowiedź padła w poniedziałkowych "Nawiedzonych"Foto: Glow Images/East News

To pytanie, które wielu z was sobie zadaje, a na które odpowiedzi nie znajdziecie w podręcznikach do biologii czy chemii, m.in. kto dostaje skórki kurzej, kto kaczej, a kto gęsiej.

W audycji pojawili się także Karol Musolff i Sebastian Miecielica, uczeń L.O. im. Staszica w Warszawie, autorzy strony "Zbiór zadań", zawierającej testy matematyczne i ich rozwiązania dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 28.09.2015

Godzina emisji: 9.00

kd

Czytaj także

Pszczoły szukają narkotyków? "Są w tym lepsze od psów"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 18:00
- Pszczoły mają niesamowity węch, a poza tym bardzo lubią cukier - tłumaczy w Czwórce dr Joanna Bagniewska, zwyciężczyni tegorocznej polskiej edycji konkurs FameLab i laureatka międzynarodowego finału. - Można to wykorzystać, by pomagały ludziom w poszukiwaniu nielegalnych substancji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na warszawskim Bemowie powstał miejski ogród

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 13:00
W sierpniu na terenie Fortu Bema w Warszawie powstał ogród z sadem, pasieką i łąką kwietną. Uprawiają go wspólnie mieszkańcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

JDabrowsky i ciekawostki o psach

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 10:00
Vloger Janek Dąbrowski znany jest z tego, że uwielbia zwierzęta. W audycji przedstawił kilka mało znanych faktów na temat psów.
rozwiń zwiń