Na warszawskim Bemowie powstał miejski ogród

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 13:00
W sierpniu na terenie Fortu Bema w Warszawie powstał ogród z sadem, pasieką i łąką kwietną. Uprawiają go wspólnie mieszkańcy.
Każdy mieszkaniec może włączyć się w uprawianie ogrodu w Forcie Bema
Każdy mieszkaniec może włączyć się w uprawianie ogrodu w Forcie BemaFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Ogród społecznościowy to nie tylko miejsce rekreacji, ale także edukacji ekologicznej mieszkańców i uczniów z Bemowa. Przy jego tworzeniu wykorzystano rosnące już w Forcie Bema drzewa owocowe, stworzono także łąkę kwietną z rodzimymi gatunkami roślin, grządki warzywne do dyspozycji mieszkańców oraz pasiekę z ulami.

Na terenie ogrodu mają odbywać się wykłady i warsztaty prowadzone przez doświadczonych botaników, ornitologów, entomologów, pszczelarzy i ogrodników. Za jego powstanie odpowiada Fundacja ''Łąka''.

***

Na reportaż Olgi Mickiewicz-Adamowicz zapraszamy w czwartek (10.09) o godz. 11.00.

mg/kd

Czytaj także

Domy z betonu. W polskich miastach brakuje zieleni?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 18:00
Podczas gdy w Europie trwa moda na zakładanie miejskich ogrodów działkowych, u nas wycina się drzewa, by budować osiedla i sklepy. Czym to grozi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zachować smaki lata na dłużej?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 17:00
Truskawki, maliny, jagody, ogórki i pomidory - to smaki, które bezsprzecznie kojarzą się z wakacjami. Podpowiadamy, co zrobić, by cieszyć się nimi także wtedy, gdy lato przeminie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolorowy raj. Owoce i warzywa końca lata

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 10:30
- Warto korzystać teraz z warzyw i owoców, bo są świeże, dojrzałe, pełne witamin, minerałów i antyoksydantów - mówi dietetyczka Justyna Marszałkowska.
rozwiń zwiń