Świętujemy Dzień Kubusia Puchatka!

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 11:00
W audycji jak zwykle mnóstwo naukowych ciekawostek. W Dniu Kubusia Puchatka nasz reporter spróbuje zmierzyć pojemność naszego rozumku.
Kubuś Puchatek w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie
Kubuś Puchatek w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w WarszawieFoto: PAP/Jacek Turczyk

Ponadto zabierzemy Was na przejażdżkę zimowym ekspresem i, jak w każdy poniedziałek w czasie ferii, będziemy prezentować informacje związane z zimowymi aktywnościami. W pierwszym odcinku naszego cyklu przyjrzymy się narciarstwu i wyjaśnimy, skąd się wzięło angielskie słowo "ski", co biegi narciarskie mają wspólnego z księżycem i jakie siły działają na narciarza.

W studiu pojawi się także gość - Kamila Braulińska, doktorantka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, zooegiptolog i koordynatorka "Warsaw Mummy Project".

***

Na audycję "Nawiedzeni" zapraszamy w poniedziałek (18.01) w godz. 11.10-12.00. Program poprowadzi Patryk Kuniszewicz.

mg/pg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skąd się bierze ostrość w papryce?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 14:30
Jalapeño, pieprz cayenne, chilli - dziś sprawdzamy, która z papryk jest najostrzejsza, jak powstaje wrażenie ostrości i czym należy zapić sos tabasco, żeby złagodzić jego działanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd pochodzi najmniejszy niedźwiedź świata?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 07:28
To jedno z pytań, które postawiliśmy w piątkowej odsłonie audycji "Nawiedzeni". Sprawdziliśmy też m.in. jak skonstruować model samolotu z balsy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia fajerwerków sięga starożytnych Chin!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 12:00
Ok. 206 r. p.n.e., w czasach dynastii Han, w Chinach prażono bambusy, aby wywołać huk odstraszający złe duchy. Dziś pokazy fajerwerków to skomplikowane spektakle, w których wykorzystuje się najnowsze technologie.
rozwiń zwiń