X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Julia Fiedorczuk. W mojej literaturze ważna jest wrażliwość

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 11:41
"Bliskie kraje" to 22 opowiadania o inności, obcości i niezwykłych spotkaniach, których autorką jest Julia Fiedorczuk. - W moim ważny jest pewien rodzaj wrażliwości, dotyczącej kwestii ludzkich, ale także pozaludzkich, np. przyrody - mówiła w Czwórce.
Audio
  • Julia Fiedorczuk opowiada o swojej książce "Bliskie kraje", ale także o kondycji polskiej literatury (Pani tomu/Czwórka)
Julia Fiedorczuk jest autorką kilku zbiorów wierszy, opowiadań i powieści, a jej utwory tłumaczone są na 17 języków. Za swój poetycki debiut Listopad nad Narwią otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.
Julia Fiedorczuk jest autorką kilku zbiorów wierszy, opowiadań i powieści, a jej utwory tłumaczone są na 17 języków. Za swój poetycki debiut "Listopad nad Narwią" otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Bohaterami opowiadań są dorosłe dzieci i przedwcześnie dojrzałe dzieci, których blizny widać dopiero, gdy z bliska przyjrzeć się w lustrze ich wnętrzom. Kim są te dzieci? To my wszyscy.

- Tradycyjne formy duchowości przechodzą głęboki kryzys i bardzo potrzebujemy jej nowych form - przekonywała w Czwórce Julia Fiedorczuk. - Jesteśmy w momencie, w którym bardo wiele osób poszukuje sposobów na trochę bardziej pogłębione zycie. Gdzieś w nas jest zawsze to pytanie, kim jesteśmy, po co tu jesteśmy i w jaki sposób żyjemy. Pytania o to, jak będziemy realizowali swój ludzki potencjał w czasie i środowisku, w którym się znaleźliśmy, stanowią o naszej duchowości - mówiła.

Fiedorczuk opowiadała o swojej książce "Bliskie kraje", ale tłumaczyła także, czym jest dla niej poezja kobieca i dlaczego jest tak ważna dla literatury. Mówiła także, czym jest "ekopoezja", której jest popularyzatorką.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Julia Fiedorczuk (pisarka, poetka, krytyk kliteracka)

Data emisji: 18.05.2016

Godzina emisji: 19.00

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Łebki od szpilki" - trudne macierzyństwo i radość życia

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 10:50
Agnieszka Szpila w swojej autobiografii pisze o toksycznym związku, samotnym wychowaniu niepełnosprawnych bliźniaczek i poszukiwaniu szczęścia mimo przeciwności losu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bargielska, "Śmierć w Wenecji" i twórcza panika

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 13:00
Justyna Bargielska przekonuje, że poza kryminałem spróbowała już wszystkiego. Jest autorką wierszy, powieści "Obsoletki" i "Małe lisy" i słuchowiska "Calineczka" wyróżnionego w konkursie Dwójki i ZAIKS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz L. Wiśniewski o tym, dlaczego kradnie historie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 15:00
- Pisanie książek powoduje, że cały czas muszę się uczyć. I muszę słuchać ludzi, żeby mieć prawdziwe historie - wyznaje Janusz Leon Wiśniewski - naukowiec i pisarz, który w ciągu 15 lat wydał ponad 20 powieści.
rozwiń zwiń