Korzeniowski: bieg w Arłamowie to magiczne wydarzenie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 11:00
29 października w Arłamowie odbędzie się Bieg o Puchar Roberta Korzeniowskiego. Jak przekonywał w Czwórce mistrz - udział w tym wydarzeniu mogą wziąć nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy biegania.
Audio
  • Robert Korzeniowski o biegu w Arłamowie i swoich planach startowych (Rozbiegani/Czwórka)
Chodziarz i lekkoatleta Robert Korzeniowski to wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy, uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich sportowców w historii
Chodziarz i lekkoatleta Robert Korzeniowski to wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy, uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich sportowców w historiiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Góry Słonne pod Przemyślem nie są wielkie, tam nie ma skał, a różnica poziomów na trasie wynosi ok. 400 m. To dobry moment dla tych, którzy chcą, by zbliżyć się do biegów górskich, albo zrobić sobie mocniejsze "przetarcie" - mówił Robert Korzeniowski w rozmowie z Kariną Terzoni.

Uczestnicy wyścigów do wyboru będą mieli dwa dystanse: 35 km i 18 km. Bieg poprowadzono rzadko uczęszczanymi ścieżkami, do niedawna niedostępnymi dla zwykłego turysty, równie pięknymi, a o wiele mniej znanymi, niż szlaki w pobliskich Bieszczadach. - To nie tylko wyścig, ale także odkrywanie zaginionych wiosek, miejsc, w których kiedyś mieszkali ludzie, a dziś zostały po nich tylko drzewa: jabłonie, stare grusze. Czasem krzyże i znicze. To magiczne miejsca, które - zwłaszcza pod koniec października - wyglądają przepięknie, wielobarwnie - mówił mistrz.

Co czeka uczestników biegu w Arłamowie? Którędy dokładnie wiodą trasy zawodów i jak należy się przygotować do startu w tym wyjątkowym wydarzeniu? O tym w rozmowie z Kariną Terzoni także mówił Robert Korzeniowski. Wspomniał też o swoich jesiennych planach startowych.

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Robert Korzeniowski (wybitny lekkoatleta, organizator Biegu O Puchar Roberta Korzeniowskiego)

Data emisji: 17.09.2016

Godzina emisji: 10.10

kd/jsz

Czytaj także

Treningi według mistrza Roberta Korzeniowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 13:36
Choć jako sportowiec Robert Korzeniowski osiągnął właściwie wszystko, co było do zdobycia, wciąż stawia sobie nowe cele. Teraz chce zadbać o zdrowie Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apetyt a głód. Jak nie "zajadać" stresu?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 15:00
- Nie widzę nic złego w nagradzaniu się od czasu do czasu słodką przekąską, pod warunkiem, że nie jest to jedyny sposób radzenia sobie z emocjami - mówi psychodietetyk Małgorzata Kaczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Formela i sportowe rekordy. Jak "zrobić życiówkę"?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 15:02
Najlepsze sposoby na wyrwanie kolejnych sekund, minut z czasu ukończonego wyścigu zdradzał w Czwórce Daniel Formela, wybitny trójmiejski triathlonista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegi 24-godzinne. Jak się przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 14:49
Andrzej Radzikowski i Paweł Szynal to dwaj zawodnicy, którzy regularnie uczestniczą w biegach 24-godzinnych i... zwyciężają. Jak przygotowują się do takich wyzwań?
rozwiń zwiń