X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Motywacja w sporcie. "Jest skuteczna, kiedy stajemy się silni psychicznie"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 11:00
- Mam wrażenie, że w Polsce motywację rozumiemy bardzo opresyjnie. Wydaje nam się, że jest wtedy, kiedy za pomocą różnych przemocowych konstrukcji zmusimy kogoś do działania. To błąd - tłumaczyła badaczka języka w psychologii, dr Małgorzata Majewska.
Audio
  • Motywacja w sporcie. Zmienia się razem z trendami? (Rozbiegani/Czwórka)
Małgorzata Majewska, Karina Terzoni
Małgorzata Majewska, Karina TerzoniFoto: Paweł Malinowski/Czwórka

Dobra motywacja to nie tylko wyniki w sporcie. Naprawdę działa wtedy, kiedy stajemy się silni psychicznie Małgorzata Majewska 

- Jeśli ktoś w wyniku upokorzenia podniesie do góry sztangę, to nie jest sukces. W moim przekonaniu to zupełna porażka - mówiła w Czwórce.

- Motywacja jest pomocą w zrozumieniu, co napędza człowieka do działania. My, jako trenerzy powinniśmy nauczyć się w taki sposób dobierać środki językowe, żeby nasz podopieczny wstał rano i rozpoczął trening, mimo zmęczenia, chłodu, czy wczesnej godziny - wyjaśniała ekspertka. 

Jak za pomocą języka możemy pomagać ludziom zrozumieć mechanizmy własnych działań? W jaki sposób możemy zmienić rozumienie tych mechanizmów? Co wpływa na naszą motywację? Czy zmienia się razem z trendami? Kiedy chwalenie spełnia funkcję motywacyjną? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: dr Małgorzata Majewska (z Uniwersytetu Jagiellońskiego, badaczka języka w psychologii, maratonka).

Data emisji: 6.10.2018

Godzina emisji: 10.12

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Yared Shegumo: żeby zwyciężać, trzeba kochać cierpienie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 16:00
Yared Shegumo w tym roku po raz drugi został mistrzem Polski w maratonie. - Jeśli chcę coś osiągnąć, przejść na wyższy poziom, muszę walczyć. Żeby zwyciężać, trzeba kochać cierpienie - przekonuje gość Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islandia - w krainie lodu jest raj na ziemi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 17:30
W krainie lodu żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie. - 80 proc. mieszkańców Islandii wierzy w elfy. I choć nikt nigdy ich nie widział, elfy mogą zablokować budowę drogi albo osiedla - opowiada Wojtek Kokot, uczestnik Erasmusa w Reykjaviku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcje wychowania fizycznego. Co powinno się zmienić?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 17:27
Spośród jakich propozycji mogą wybierać studenci i uczniowie? Czy w czasach, gdy ruch i aktywność są w modzie, lekcje wychowania fizycznego nadal są niepopularne?
rozwiń zwiń