Michał Kołodziejczyk: największa satysfakcja jest wtedy, kiedy jest trudno

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 13:40
"Zamieć" to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku. Zadaniem zawodników jest pokonanie jak największej ilości pętli: Baza - Skrzyczne - Baza w 24 godziny. Każda pętla ma długość 13,5 km. 
Audio
  • Michał Kołodziejczyk opowiada o 24-godzinnym maratonie górskim "Zamieć" (Rozbiegani/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lopolo/Shutterstock

Wygra ten, komu w ciągu doby uda się zrobić najwięcej okrążeń, choć, jak przekonuje organizator, w biegu najważniejsza jest dobra zabawa. - Imprez biegowych jest w Polsce dużo. Chcemy, żeby nasza została przez uczestników zapamiętana, jako fajna przygoda - mówił organizator biegu Michał Kołodziejczyk z Fundacji Aktywne Beskidy.

- Kilka lat temu zdecydowaliśmy na zorganizowanie tego maratonu, bo naszym zdaniem na biegowej mapie Polski brakowało trasy, która byłaby dla zawodników prawdziwym wyzwaniem. "Zamieć" naprawdę daje w kość i jednocześnie przynosi na mecie dużo więcej satysfakcji - opowiadał. 

Rywalizacja rozpocznie się 25 stycznia i będzie trwała 24 godziny (od godz. 13.00 do godz. 13.00). 

Jak ukończyć maraton z jak najlepszym czasem? Jakie utrudnienia czekają zawodników na trasie? Czy to prawda, że to jedna z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce i czym różni się od swojej letniej wersji - maratonu "Pozor"? Ile pętli należy przebiec, żeby bieg został uznany za zaliczony? M.in. o tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Michał Kołodziejczyk (Fundacja Aktywne Beskidy)

Data emisji: 19.01.2018

Godzina emisji: 10.16

ac/kh

Czytaj także

Samsung Irena Woman's Run - kobiece święto biegania

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 11:37
Samsung Irena Women's Run to wyjątkowy bieg tylko dla kobiet, którego patronką jest sama Irena Szewińska. - To fajna forma spotkania ze znajomymi, ale przede wszystkim dobry sposób sprawdzenia swoich predyspozycji do biegania - opowiadała w Czwórce Aleksandra Mądzik, biegaczka i blogerka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reebok Ragnar White Cliffs. Czwórka w biegu po białych klifach Anglii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 13:22
Reebok Ragnar White Cliffs to ponad 270 km wzdłuż wybrzeży Wielkiej Brytanii do przebycia, ponad 24 godziny rywalizacji. W biegu wziął udział nasz dziennikarz Piotr Galus, który relacjonował na antenie Czwórki wydarzenia z trasy, ale nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chce pomóc, przebiegając 1000 km przez pustynie świata

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 12:40
Marek Rybiec, na co dzień związany z sektorem inwestycji finansowych, podjął się niezwykłego wyzwania: chce do końca roku przebiec 4 pustynie na 4 kontynentach.
rozwiń zwiń