Ptakova o fitnessie, enduro i procesie tworzenia

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 13:04
- Jak w każdym przypadku i sportowym i muzycznym motywowanie się do działania jest bardzo ważne - mówi wokalistka. Rozmawiamy o tym jak wiele ma wspólnego sport z muzyką.
Ptakova
PtakovaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka
shutterstock zumba 1200.jpg
"Wyzumbuj" stres. Nauka tańca na czas pandemii

W listopadzie ukazał się jej debiutancki album "Suma wszystkich dźwięków". Niewielu wie, że zanim zajęła się muzyką była trenerką fitnessu brazylijskich pośladków. Dzięki sportowej pasji oraz chęci odreagowania stresu sięgnęła po rower, którym przemierza górskie szlaki. 


Posłuchaj
16:28 Czwórka/Rozbiegani - Ptakova o sporcie 15.01.2021.mp3 Z Ptakovą rozmawiamy o sporcie, enduro i muzyce (Rozbiegani/Czwórka)

 

- Zawód artysty i wokalisty jest bardzo stresujący. Ja na przykład jeżdżę rowerem po zboczach górskich i wtedy muszę się koncentrować tylko na tej drodze przed sobą - opowiada w Czwórce. - Nie myślę wtedy o niczym innym i to pomaga odciąć się od wielu stresujących bodźców, jakie mnie spotykają w artystycznej branży. To faktycznie pomaga i odstresowuje, pozwala zdystansować się od zmartwień i codzienności.

Czytaj także:


Mimo, że Ptakova należy do "teamu ciepełko" jednak ostatnio dołączyła do grupy Polaków, którzy pokochali morsowanie.
- Sama siebie zmotywowałam, może dlatego, że dużo czytałam o zimnych prysznicach i to był główny bodziec. Sprawił, że wyznaczyłam sobie cel, żeby na koniec 2020 roku wejść do lodowatego jeziora i udało mi się - mówi w audycji. - Cieszę się z tego ogromnie. Jeszcze kilka lat temu bym w to nie uwierzyła.


Źr. YouTube/ Ptakova - "Corazón"


W muzyce można znaleźć wiele odniesień do sportu. Wraz z prowadzącą audycję, Kariną Terzoni zgodnie porównały proces powstawania płyty do przebiegnięcia maratonu.

- Jest to mocno ze sobą połączone, muzyka i dążenie do wydania płyty to taki maraton. Na początku jest wielka zajawka i zbiór endorfin, a potem przychodzi czas na ciężką i monotonną pracę, mam na myśli miksy i masteringi - tłumaczy gość audycji. - Po wydaniu płyty jest czas na regenerację, tak jak po przebiegnięciu maratonu. Kilka dłuższych dni z racji pandemii na zbieranie inspiracji, motywacji i poszukiwania. A potem podobnie jak w sporcie trzeba sobie stworzyć harmonogram działania i rozpisać wszystko w kalendarzu. Zrobić plan, żeby móc wejść z powrotem, żeby móc ponownie trenować, czy to muzycznie, czy sportowo.


***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Ptakova

Data emisji: 15.01.2021

Godzina emisji: 09.19

aw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marta Niewczas: karate to sztuka walki z leniem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 12:50
Mistrzyni tej dyscypliny twierdzi, że nie ma lepszego narzędzia do kształtowania charakteru. - Karate to system wychowawczy. Uczy pokory i szacunku do drugiego człowieka - mówi Marta Niewczas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pilates, czyli sztuka kontrolowania ciała

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 13:04
Wybierają go primabaleriny i modelki, ale także stosują go zawodnicy NBA - jako trening uzupełniający. Sprawdzamy, o co chodzi w pilatesie.
rozwiń zwiń