Majówka na biegowo. Wirtualny Bieg z Flagą - dla rodzin i przyjaciół

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 14:30
Majówka to czas na relaks, bieganie, trenowanie i świętowanie. Warto to połączyć i ruszyć się w Wirtualnym Biegu z Flagą. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: plantic/Shutterstock.com

basia tworek ninja yoga 1200.jpg
Ninja Joga. Nie tylko dla superbohaterów

Organizacje biegowe na weekend majowy zaplanowały liczne atrakcje. Wszystkie z nich z zachowaniem reżimu sanitarnego. Maciej Hejman, prezes Zarządu Fundacji Coś Dobrego, organizator II Wirtualnego Biegu z Flagą zaprasza wszystkich, nie tylko biegaczy, bo ten bieg może być też spacerem. 

Posłuchaj
16:02 czwórka rozbiegani 30.04.2021.mp3 II Wirtualnym Biegu z Flagą - jak wziąć w nim udział? (Rozbiegani/Czwórka)

Dziś jeszcze nie możemy biegać obok siebie, jednak od ponad roku możemy jednoczyć się w wirtualnych biegach. - Okazja do biegania jest zawsze, biegać można codziennie. Jednak cel daje motywację - podkreśla gość Kariny Terzoni. - Zachęcamy wszystkich ludzi, by się w biegach organizowali. Bieganie jest aktywnością społeczną, to najfajniejszy aspekt tego sportu. W tym trudnym dla biegowego świata czasie staramy się skupiać biegaczy wokół różnych idei - dodaje. 

Nadchodzący weekend to wiele okazji do wspólnego biegania. Biegiem można uczcić 1 maja, 2 maja - Dzień Flagi - i 3 maja - święto Konstytucji 3 maja. - 1 maja już nie chodzimy w pochodach - biegamy w biegach - zwraca uwagę organizator imprez biegowych. - 2 maja w Dniu Flagi skupiamy się na barwach narodowych, oddajemy je kolorami stroju. W ten sposób postanowiliśmy świętować - dodaje. - Tego dnia można iść pobiegać, manifestować, zaznaczyć, że czujemy się związani z naszym krajem. 

Posłuchaj także:

2 maja to również Dzień Polonii i Polaków za granicą. Maciej Hejman podkreśla, że wiele osób przebywających za granicami włącza się w polskie wirtualne biegi. Świetnym przykładem jest tu udział Polaków z Irlandii w Biegu Powstańców Warszawskich. - To pozwala im się integrować - podkreśla. 


słuchanie lektura książka 1200 free
Muzyka dla maturzystów. Reggae do nauki angielskiego

W II Wirtualnym Biegu z Flagą wcale nie trzeba biec. - Wirtualny bieg jest specyficzny - różni się od zwykłego, możemy mu nadać inny reżim. Chodzi o to, by wyjść z domu i poruszać się - podkreśla organizator. - To mogą być kijki, spacer, rower. Ważne, aby wygenerować ruch siłą własnych mięśni. Ideą biegów wirtualnych jest zachęcanie ludzi do tego ruchu - dodaje. 

Pakiet startowy można wykupić na stronie biegu, dystans biegu wynosi od 2 do 120 kilometrów. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Maciej Hejman, prezes Zarządu Fundacji Coś Dobrego, organizator biegu.

Data emisji: 30.04.2021

Godzina emisji: 09.15

pj

Czytaj także

Covid-19 sprzyja pandemii otyłości

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 16:00
Statystycznie od wybuchu pandemii Covid-19 spędzamy przed monitorem komputera o 1,5 godziny dłużej. To przekłada się na to, że statystyczny Polak przytył aż o 1,8 kilograma, osoby z nadwagą jeszcze więcej. Przy walce z Sars-Cov-2, nie zapominajmy o walce z pandemią otyłości. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ninja Joga. Nie tylko dla superbohaterów

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 13:30
- Joga i psychologia dają narzędzia, by każdy z nas mógł zadbać o swój dobrostan. Tyle że te narzędzia wydają się nudne, zwłaszcza w konfrontacji z nową aplikacją na telefonie czy z kolejnym sezonem ulubionego serialu - mówi Basia Tworek.
rozwiń zwiń